25 серпня 2023, 11:31

АМКУ дозволив компанії Septodont придбати активи групи Sanofi

АМКУ

Антимонопольний комітет України завершив розгляд справи про концентрацію, що стосувалася надання дозволу компанії "Septodont Holding" на придбання активів компаній "Sanofi" та пов’язаних із нею компаній. Про це вказали в АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ надав дозвіл на концентрацію у сфері предметів розкоші та люксових брендів".

Об’єктом концентрації є активи, що дозволяють здійснювати господарську діяльність з розробки, виробництва, пакування, комерціалізації, дистрибуції та продажу портфеля з 4 брендів стоматологічної допомоги (а саме, Ультракаїн, Родожил, Біродожил та Донтізолон), а також супутніх медичних виробів (різні види шприців для введення анестезії та канюлі).

В АМКУ зазначили, що об’єкт придбання реалізовує в Україні лише препарат Ультракаїн – рецептурний препарат з активною речовиною артикаїн, що використовується для місцевої анестезії у стоматології. Водночас група Septodont на території України також представлена препаратами для місцевої анестезії у стоматології Септанест та Скандонест (з активною речовиною артикаїн та мепівакаїн, відповідно).

Під час розгляду справи Комітетом основну увагу було приділено визначенню товарних меж залученого ринку. Так, АМКУ було проведено дослідження на предмет взаємозамінності препаратів учасників концентрації з іншими препаратами для місцевої анестезії, зокрема:

  • в розрізі типів та тривалості анестезії;
  • в межах рівня АТХ-3 – препарати для місцевої анестезії;
  • на предмет можливої взаємозамінності з іншими препаратами, що не належать до групи препаратів для місцевої анестезії (тобто з препаратами за межами АТХ-3).

"Підсумовуючи зазначене, можна виділити як умовний товарний ринок: "ринок препаратів для інфільтраційної та провідникової місцевої анестезії, що використовуються у стоматології в сегменті препарати середньої тривалості дії», до якого відносяться препарати з активними речовинами лідокаїн (виключно тих торговельних марок, в інструкції до яких є показання до застосування у стоматології), мепівакаїн та артикаїн, як потенційно взаємозамінні препарати", – йдеться в повідомленні.

Водночас під час дослідження товарних меж ринку АМКУ було встановлено неможливість об’єднання таких препаратів в один ринок з огляду на наступне:

  • препарати з активною речовиною лідокаїн є препаратами широкого кола дії, оскільки крім стоматології, такі препарати також можуть використовуватись у хірургії, офтальмології, під час операції ЛОР-органів та можуть застосовуватись як розчинник антибактеріальних засобів групи цефалоспоринів. Крім того, серед даної групи препаратів лише лідокаїн включено до Національного переліку основних лікарських засобів, що надає йому перевагу на ринку, оскільки закуповується за державні кошти та надається пацієнтам на безоплатній основі під час лікування у закладах охорони здоров’я;
  • препарати з активною речовиною артикаїн і мепівакаїн є суто стоматологічними препаратами та не містяться у будь-яких переліках лікарських засобів, що закуповуються за державні кошти.

Отже, оскільки не є можливим виокремити кількість препаратів з активною речовиною лідокаїн, яка була використана безпосередньо у стоматології, ускладнюється визначення обсягу залученого ринку.

  • препарати учасників концентрації для місцевої анестезії артикаїнового ряду (Ультракаїн і Септанест) містять у своєму складі адреналін, а препарат мепівакаїнового ряду (Скандонест) не містить, а тому тривалість дії таких препаратів, як зазначалось раніше, суттєво відрізняється. А отже, Скандонест може вважатись замінником для препаратів Ultracain і Septanest лише у тому випадку, якщо його використовувати одночасно із додатковим введенням адреналіну;
  • з іншого боку, близько 30% пацієнтів стоматолога мають супутню патологію, для них застосування препаратів з адреналіном може мати небезпечні наслідки для життя. До такої категорії пацієнтів відносяться люди, які мають такі супутні хвороби: високий ступінь гіпертонічної хвороби; захворювання крові; глаукома; цукровий діабет; аритмія, важкі патології серця; патології щитоподібної залози; бронхіальна астма.

Отже, для окремих категорій пацієнтів категорично заборонено використовувати такі препарати для місцевої анестезії як Ультракаїн і Септанест, натомість дозволено використання Скандонест. Тобто, вказали в АМКУ, препарати для місцевої анестезії з МНН артикаїн і мепівакаїн для хворих із супутніми патологіями не є взаємозамінними.

Враховуючи зазначене, залученим ринком у заявленій концентрації доцільно визначити ринок препаратів для місцевої анестезії, що використовуються у стоматології, з активною речовиною артикаїн (N01B B58). Сукупна частка учасників концентрації на такому ринку становить понад 65%, зазначили в АМКУ. Тобто заявлена концентрація може мати вплив на відповідний ринок.

Компанія "Septodont Holding" повідомила про готовність взяти зобов’язання, якими має бути обумовлено здійснення відповідної концентрації.

У межах розгляду справи АМКУ також опитав споживачів, експертів і конкурентів на ринку анестезії для стоматології та провів "market test". До Комітету не надійшло жодних негативних зауважень чи застережень до змісту концентрації та запропонованих зобов’язань.

Враховуючи зібрану інформацію, а також базуючись на тому, що запропоновані учасниками концентрації зобов’язання загалом відповідають потребам споживачів на даному ринку, АМКУ надав дозвіл на заявлені дії та наклав зобов’язання, якими має бути обумовлено здійснення концентрації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати