За понад 15 місяців дії урядової грантової програми єРобота держава інвестувала в розвиток малого й середнього бізнесу 4,4 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Верховна Рада підтримала у першому читанні проект Держбюджету на 2024 рік".
Гранти на започаткування або розширення своєї справи отримали 8000 українців. Про це вказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.
"Загалом у розвиток підприємництва через гранти інвестовано з липня минулого року 4,4 млрд грн. Ці інвестиції вже працюють – створено нові компанії, наявні збільшили виробничі потужності та відкрили нові лінії. А ще це майже 30 тисяч нових робочих місць на малих та середніх підприємствах. Окрім того, отримувачі грантів вже сплатили до бюджету понад 800 млн грн податків та зборів і таким чином повернули частину інвестованих державою коштів", – зазначила Юлія Свириденко.
Загалом із початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:
- за програмою "Власна справа" – видано 7305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн;
- на розвиток переробних підприємств – видано 417 грантів на 2,2 млрд грн;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства –
- видано 122 гранти на 490 млн грн;
- ветеранам та членам їхніх родин – видано 83 гранти на 28 млн грн.
Як зазначається, подати заявку на отримання гранту можуть як наявні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом із бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць - від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.