21 травня 2015, 13:40

601 суддя українських судів чекає на розгляд ВРЮ заяв про звільнення

Прес-центр судової влади

601 суддя з судів загальної юрисдикції, станом на 8 травня 2015 року, подали заяви на звільнення із займаних посад з підстав, визначених статтями 112-120 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чекають на їх розгляд Вищою радою юстиції, яка не функціонує вже понад рік. Таку інформацію надали, на запит Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко, у Вищій раді юстиції України, повідомляє Прес-центр судової влади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В офіційному листі зазначається, що 392 судді подали заяви про відставку, 134 просять звільнити їх за власним бажанням, 13 – у зв’язку з досягненням суддею шістдесяти п’яти років, 4 – через неможливість виконувати свої повноваження за станом здоров’я, 4 – у зв’язку з закінченням строку, на який їх обрано чи призначено.

Щодо інших суддів судів загальної юрисдикції, то 42 – чекають на процедуру звільнення за порушення суддею присяги, з них на 35 осіб надійшли пропозиції від членів Вищої ради юстиції, а на 7 – рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 6 – у зв’язку з набранням обвинувального вироку щодо судді, за порушення суддею вимог щодо несумісності – 2 і 4 - з підстав, не передбачених частиною п’ятою статті 126 (вона визначає перелік підстав для звільнення судді) Конституції України.

Разом з тим, у Вищій раді юстиції зазначають, що відповідно до положень пункту 3 Розділу ІІ Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», з 11 квітня 2014 року повноваження членів Вищої ради юстиції, крім тих, які перебувають в цьому органі за посадою, припинено. Із зазначеного періоду засідання Вищої ради юстиції не проводяться та матеріали про звільнення не розглядаються.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати