01 липня 2022, 19:02

18 тиждень війни: важливі новини

Україна розпочала експорт електроенергії до ЄС, лідери НАТО офіційно визнали росію загрозою безпеці Альянсу, а Дмитро Лубінець став новим Омбудсманом: зібрали для вас важливі новини тижня.

В Україні створять геоінформаційну систему моніторингу пошкоджень та руйнувань

Це дозволить об’єктивно оцінювати ситуацію з пошкодженими об’єктами та приймати ефективні рішення щодо планування відновлення і розвитку кожного регіону та кожної громади.

Навчальний рік розпочнеться 1 вересня в очному режимі

Уряд рекомендує розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня. В університетах — з 15 серпня, за винятком перших курсів.

За ініціативою України росію і білорусь позбавили статусу спостерігачів в Енергетичній Хартії

Договір про Енергетичну хартію є багатосторонньою угодою, підписаною близько 60 країнами, а також ЄС. Хартія закріплює основні принципи співпраці, зокрема у сфері захисту іноземних інвестицій, встановлює транзитні правила до енергетичних систем та механізми вирішення суперечок.

У Києві поліція має право вилучати на штрафмайданчик автівки без глушників

Раніше Київрада заборонила пересування по Києву авто без шумопоглиначів.

Етична рада завершила оцінювання кандидатів на дві вакантні посади члена ВРП від Верховної Ради

Такими, що відповідають критерію професійної етики та доброчесності, визнано Романа Маселка, Миколу Мороза, Олену Заічко та В'ячеслава Талька.

 PayPal продовжив для українців термін переказів без комісії до кінця вересня

Наступним кроком співпраці з компанією має стати запуск бізнес-акаунтів для користувачів з України.

Суддя Європейського суду з прав людини від України склав присягу

Новообраний суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський раніше працював на посаді президента Європейського комітету із запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

У липні на українських АЗС зникнуть обмеження на кількість пального для водіїв

У червні на український ринок зайшло понад 600 тисяч тонн нафтопродуктів, 400 тисяч тонн – це дизель, 200 тисяч – бензин та скраплений газ. 

Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб

Уповноважений матиме статус заступника Міністра з питань реінтеграції ТОТ та координуватиме формування і реалізацію державної політики щодо внутрішнього переміщення.

Лідери НАТО офіційно визнали росію загрозою безпеці Альянсу

Нова стратегічна концепція НАТО змінила статус росії — тепер Альянс визначає рф найсерйознішою та прямою загрозою для безпеки союзників.

ЄСПЛ узяв до розгляду позов України проти росії

Цій справі передували чотири інші подання Української держави та близько 8500 індивідуальних скарг.

Транспортний безвіз: Україна та ЄС підписали Угоду про вантажні перевезення

Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції.

Україна розриває дипломатичні стосунки з Сирією

Розрив дипстосунків став наслідком рішення Сирійської Арабської Республіки визнати т.зв. «незалежність» тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях.

У ВАКС розпочався суд на головою ОАСК Павлом Вовком та групою суддів

В обвинуваченні йдеться про створення злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над ВККСУ, ВРП та створення штучних перешкод у їхній роботі.

Народного депутата Дмитра Лубінця призначили Уповноваженим ВРУ з прав людини

Дмитро Лубінець — нардеп від депутатської групи «За майбутнє», голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Україна розпочала експорт електроенергії до ЄС

Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більше 70 млрд грн на рік.

Український борщ визнано об'єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

Елемент “Культура приготування українського борщу” внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

В Україні зріс прожитковий мінімум та пов'язані з ним страхові виплати

З 1 липня 2022 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 481 гривні до 2 600 гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати