11 лютого 2021, 13:21

17 тис. грн штрафу п'яному водію: МВС пропонує посилити відповідальність за нетверезе водіння

Єдиний портал органів системи МВС України

Законопроєкт №2695 посилює відповідальність за керування транспортними засобами чи скоєння ДТП у стані алко- чи наркосп’яніння, перевищення швидкості, керування без посвідчення водія, зникнення з місця ДТП та створення аварійної ситуації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацполіція запрацює по-новому: які зміни відбудуться?"

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Антон Геращенко розповів, що у 2020 році на дорогах України сталося 168 107 ДТП,  з яких 26 140 із потерпілими. Було травмовано 31 974 громадяни, 3 541 особа загинула. Однією з причин ДТП є керування транспортними засобами у нетверезому стані.

«Минулого року 120 тисяч водіїв були позбавлені прав за керування автомобілем у нетверезому стані. Понад 9 400 осіб, позбавлені права керування транспортними засобами, повторно скоїли дане правопорушення. Втретє нетверезими сіли за кермо – 7 904 громадяни», - сказав заступник міністра.

Він наголосив, що штраф у 10 тисяч гривень не лякає таких правопорушників.

Законопроєкт №2695 передбачає, якщо людина вдруге сіла п’яна за кермо, то штраф складатиме 34 тисячі гривень. Але суд може вирішити продати його машину примусово, а гроші надійдуть порушнику.

У разі, якщо людина втретє сяде п’яна за кермо, тоді машину суд може забрати, а гроші за неї йдуть в бюджет країни, а не власнику. Крім того, за повторне керування автомобілем у нетверезому стані упродовж року суд може присудити адміністративний арешт на 10-15 діб.

Своєю чергою, депутат Верховної Ради України В’ячеслав Медяник повідомив, що за статистикою, кожні 5 хвилин в Україні правоохоронці виявляють водія у стані алкогольного сп’яніння. Щороку Україна трагічно втрачає більше 3-х тисяч своїх громадян - учасників дорожнього руху. Вони загинули з вини нетверезих водіїв, ще дуже багато людей залишилося травмованими.

«Пропонується низка запобіжників, щоб водій у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не зміг уникнути відповідальності. Є чіткі норми, за яких буде неможливо передати порушника на поруки громадським організаціям або колективам. Цією нормою у чинному законодавстві дуже зловживали в судах для звільнення порушників від відповідальності», - зазначив В’ячеслав Медяник.

Також неможливо буде уникнути покарання за скоєння ДТП з потерпілими у стані алкогольного сп’яніння через каяття, примирення, поруки чи зміну обставини. Строк притягнення до відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення збільшується  з 3-х місяців до 1 року, що унеможливить стан закриття цієї справи і винні не уникнуть покарання.

Крім того, вагомим нововведенням, який передбачається даним законопроєктом, є зміни до статті 35 Закону України «Про Національну поліцію», де патрульні поліцейські будуть наділені повноваженнями щодо зупинки транспортних засобів з 22 години до 8 години ранку, у вихідні, святкові та післясвяткові дні для проведення профілактичних заходів щодо виявлення водіїв у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати