28 квітня 2023, 14:55

1 травня набирають чинності зміни у держреєстрації бізнесу: нові форми заяв та е-заяви

Нотаріальна палата України

1 травня 2023 року набирає чинності Наказ Міністерства юстиції України від 29 березня 2023 року № 1158/5 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України". Про це повідомили в НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: як це відбувається".

Так, наказом затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Форми заяв у Excel та PDF можна завантажити на сайті Мін’юсту.

Також внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки (затверджених наказом МЮУ від 05.03.2012 № 368/5):

  • для написання найменування юридичної особи літери латинського алфавіту використовуються при написанні найменування не лише англійською, а будь-якою іноземною мовою;
  • найменування відокремленого підрозділу  замість слів "відокремлений підрозділ" ("філія", "представництво") має містити лише слово "філія" або "представництво".

Крім того, внесено зміни до Порядку державної реєстрації ЮО, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юрособи (затвердженого наказом МЮУ від 09.02.2016 № 359/5), а саме до абзацу третього пункту 1 розділу IV "Особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі": при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Дана норма приведена у відповідність до п. 19 ч. 1 ст. 17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" у редакції Закону від 06.09.2022  № 2571-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати