Відповідно до нового Порядку електронного адміністрування реалізації пального (ЗУ №2628), запроваджується нова система адміністрування акцизного податку на паливо та спирт етиловий з 01.07.2019 р. Проте наразі нормативна база не готова для запуску роботи нової системи. Тож бізнес закликає відтермінувати введення в дію нового порядку адміністрування до 01.01.2021 р. Про це повідомили в прес-службі Європейської бізнес асоціації.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Коментар:
"Закон впроваджує електронну систему адміністрування пального та спирту етилового, розширює поняття «акцизний склад» та «розпорядник акцизного складу», закріплює систему штрафних санкцій, а також вводить ліцензування діяльності визначених видів операцій. Нові поняття охоплюють підприємства, які використовують пальне виключно для потреб власного споживання. Однак законодавець детально не проаналізував особливості виробничого процесу підприємств інших видів діяльності, відмінних від виробників та реалізаторів палива. Особливості в роботі підприємств, які мають розгалужену інфраструктуру з чисельною кількістю цехів та дільниць, які матимуть на визначеній території, з огляду на вимоги законодавства, декілька акцизних складів. Наприклад, згідно з пп. 14.1.61 п. 14.1 ст. 14 ПК України, термін «пересувний акцизний склад» не враховує те, що на територіях великих підприємств (заводів) транспортування палива здійснюється в межах одного підприємства.
Відбувається впровадження витратомірів-лічильників і реєстраторів та введення Єдиного державного реєстру. Законодавством не передбачається достатньо часу для технічного впровадження оновленої системи. Надзвичайно критичним для учасників є строки її впровадження – з 01.07.2019 р. До того ж Закон №2628–VIII, яким затверджуються зміни, був опублікований лише 12.12.2018 р.
В деяких випадках переобладнання виробничого устаткування вимірювальними приладами вимагатиме не лише значних витрат, але й може призвести до повної зупинки суспільно важливих об’єктів інфраструктури держави (наприклад, ТЕС, АЕС, аеропортів, залізничного транспорту). Окрім того, встановлення нових засобів є проблематичним у часі для підприємств державної (комунальної) форми власності, оскільки передбачає використання процедури публічних закупівель.
Також оснащення ємкостей лічильниками в термін, визначений законом, неможливе для підприємств електроенергетики, тому що їх встановлення можливе лише під час планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків з відповідним відімкненням систем забезпечення безпеки роботи та після відповідної підготовки резервуарів (ємкостей). Такі роботи проводяться за встановленим графіком протягом календарного року, в тому числі у другій половині 2019 р.
З огляду на час введення в дію нових правил, підприємства не передбачали таких витрат у фінансових планах на 2019 р. та не враховували у затверджених тарифах на послуги. На додаток до цього відтягування прийняття відповідних реєстраційних форм щодо реалізації змін значно обмежує в часі виконання технічних завдань на підприємстві щодо вдосконалення облікових систем.
Загалом, вбачається низький рівень аналізу реального сектору виробництва, відмінного від виробників та реалізаторів палива. Наведена сукупність чинників та обставин створює об’єктивну необхідність для доопрацювання й відтермінування введення в дію нових правил. У зв’язку з цим цілком логічним виглядає ініціатива (проект Закону №10212 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів») стосовно відтермінування дії правил адміністрування акцизним податком".