23 квітня 2021, 18:03

ТОП-8 новин тижня

Старт держдопомоги для ФОПів, законопроект про Медичного омбудсмана та продовження режиму надзвичайної ситуації: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Стартував прийом заяв від ФОП на одержання фіндопомоги від держави

Від 19 квітня 2021 року фізичні особи-підприємці у регіонах "червоної" зони мають змогу подати заяви на фінансову компенсацію від держави. Залишити заяву на виплату в розмірі 8000 гривень можна через онлайн-сервіс державних послуг “Дія”.

2. У Верховній Раді зареєстрували законопроект про Медичного омбудсмана

Омбудсман зможе відкривати провадження за скаргами пацієнтів та медичних працівників, надавати рекомендації, створювати регілнальні представництва та долучатися до підготовки законопроектів.

3. РСУ та ДСА звернулися до керівництва держави щодо першочергової вакцинації працівників судів

У спільному зверненні очільники судової влади просять вище керівництво держави ініціювати внесення відповідних змін до Дорожньої карти та включити суддів, працівників апарату судів, працівників інших органів та установ у системі правосуддя до груп із першочергового вакцинування на добровільних засадах.

4. Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації до 30 червня

Надзвичайна ситуація насамперед стосується органів державної влади та їх постійної готовності щодо протидії пандемії.

5. Судді ОАСК звернулися до ПАРЄ щодо незаконної ліквідації суду

У листі наголошують, що Президент України не має можливості звинувачувати суддів у корупції, оскільки не існує жодного вироку повноважного суду з цього питання відносно суддів та працівників ОАСК.

6. Українцям реструктуризують кредити в іноземній валюті: підписано Закони

Один з документів покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами, серед іншого, через збройну агресію проти України, а інший усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

7. Малозабезпечені сім'ї зможуть отримувати кошти для відкриття бізнесу

Розмір допомоги становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, у якому приймається рішення про її надання.

8. Строк звернення до ЄСПЛ буде скорочено на третину

Скорочення з шести до чотирьох місяців строку, протягом якого до ЄСПЛ може бути подана заява стосовно остаточного національного рішення, відбудеться 1 лютого 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати