Після офіційної реєстрації торговельної марки та отримання Свідоцтва, що є правоохоронним документом і підтверджує реєстрацію торговельної марки за конкретною фізичною чи юридичною особою, власник торговельної марки набуває в повному обсязі всіх прав на неї, у т.ч. її використання стосовно товарів та послуг, для яких зареєстровано торговельну марку. У свою чергу, державна реєстрація торговельної марки надає її власнику виключне право забороняти будь-яким третім особам використовувати без згоди правовласника тотожні або схожі настільки, що їх можна сплутати, позначення щодо однорідних товарів та послуг.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Однак так мало би бути в ідеальному суспільстві, але на практиці права та інтереси власників торговельних марок та інших об’єктів інтелектуальної власності порушуються дуже часто. Тому для ефективного захисту цих прав необхідно вживати певний комплекс заходів, спрямованих на попередження їх порушень або усунення негативних наслідків таких порушень. Найчастіше застосовуються захист порушених прав у судовому порядку, але не менш дієвими можуть бути звернення до правоохоронних органів та органів Антимонопольного комітету України.