17 вересня 2013, 11:26

Утилізація: хто авто купує, той і утилізує?

Огляд основних нововведень

Опубліковано в №38 (380)

Не на всі автомобілі поширюватиметься утилізаційний збір

Максим Комаров «ULC, ЮФ» Молодший юрист

Як відомо, з 1 вересня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» № 422­VII від 4 липня 2013 року. Раніше, 8 серпня 2013 року набрав чинності Закон України «Про утилізацію транспортних засобів» № 421­VII від 4 липня 2013 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Пунктами 5 і 6 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» статті 2461 та 249 Податкового кодексу України доповнено податковою ставкою та формулою розрахунку утилізаційного збору.

Відповідно до цих двох нормативно­правових актів ціни на автомобілі, які ввозяться в Україну, зростуть від 5 тис до 60,5 тис. грн, залежно від об’єму двигуна і віку. Передбачалося, що надходження від збору становитимуть до 2,5 млрд грн щороку. До 70% цих коштів мало бути спрямовано на будівництво мережі з утилізації старих авто. Решта коштів мала зараховуватися на спеціальні рахунки українських автовиробників і так само витрачатися на створення утилізаційних центрів.

Не на всі автомобілі поширюватиметься утилізаційний збір. Відповідно до одного з прийнятих депутатами документів українські виробники, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів, звільняються від сплати збору. Такою опцією вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, «Богдан», «Єврокар» і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0