17 грудня 2013, 15:45

Серед досягнень – збільшення кількості клієнтів іноземних громадян та компаній, що мають бізнес в Україні

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Катерина Манойленко
Катерина Манойленко «GOLAW, ЮФ» керівник судової практики, старший юрист

У 2013 році судова практика розвивалася досить нестабільно, спостерігалися часті зміни основних тенденцій щодо розгляду і вирішення судових спорів. Це можна пояснити насамперед частими змінами чинного законодавства, що й викликало необхідність здійснювати пошук нових підходів та методів правозастосування. Так, рік, що минає, став роком реформ для такої складної галузі права, як банкрутство підприємств. 19 січня 2013 року набрала чинності нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом № 4212-VI (T114212)».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед основних нововведень Закону № 4212-VI – зміна статусу арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Так, арбітражний керуючий став суб’єктом незалежної професійної діяльності. Крім того, законом підвищено вимоги до арбітражного керуючого. Зокрема, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше ніж три роки або один рік на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом із питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Ще однією позитивною новелою, передбаченою новою редакцією Закону, є перенесення моменту введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, а також стадії порушення справи про банкрутство у підготовче засідання (під час якого суддя з викликом сторін зобов’язаний розглянути заяву про порушення справи про банкрутство, відкликання боржника й оцінити надані ініціатором справи докази неплатоспроможності на предмет їх достовірності).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати