04 лютого 2014, 11:04

Вирішення спорів у позасудовому порядку

Про перспективи

Юлія Курило
Юлія Курило адвокат

Юридична спільнота України останнім часом дедалі частіше звертає увагу на позасудові способи врегулювання спорів, що виникають з господарських та цивільних відносин. Зростання популярності альтернативних засобів урегулювання спорів поза межами України і відповідний тренд зумовлений декількома факторами. Перш за все сторони зацікавлені у зменшенні строку розв’язання спору, спрощенні процедур, легкості доступу до альтернативних засобів вирішення спору, порівняно із завантаженими державними судами. Не менш важливим фактором є конфіденційність під час вирішення спору із застосуванням альтернативних засобів їх вирішення порівняно з публічністю процедур у державних судах. Наявність у сторін опції обирати осіб, які вирішуватимуть спір, також розглядається як перевага, адже «суддею» в альтернативному суді може бути не лише професійний юрист, а й фахівець/експерт з питань, які безпосередньо пов’язані із суттю спору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи всі фактори привабливості позасудового порядку вирішення спорів працюють в України, чи є ефективними альтернативні/позасудові засоби вирішення спорів – спробуємо проаналізувати в цій статті.

Найпоширенішими у світі є наступні тактики альтернативного вирішення спорів: третейський суд (арбітраж), медіація, переговори (в основному за участі посередника). До української правової культури у її теперішньому стані найбільш наближеним та знайомим засобом альтернативного вирішення спорів є третейський суд (арбітраж).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати