17 вересня 2019, 13:05

Роль експертів у міжнародному арбітражі

Опубліковано в №38-39 (692-693)

Олексій Кот
Олексій Кот «Антіка, ЮФ» керуючий партнер, д.ю.н.
Сергій Корнієнко
Сергій Корнієнко «Антіка, ЮФ»

Достатньо часто в арбітражному процесі виникає запит на спеціальні знання у конкретній сфері або в окремій галузі права, носієм яких може бути лише висококваліфікований професіонал. Саме процесуальна фігура експерта покликана задовольнити потребу у вирішенні тих питань, які за своєю природою не належать до кола компетенцій арбітра та потребують вузькопрофільної експертизи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Рольова специфіка

Процесуальний статус експерта та особливості його участі в арбітражному процесі визначаються, насамперед, у регламентах постійно діючих міжнародних комерційних арбітражів, які застосовуються при виборі сторонами інституційного арбітражу для вирішення спору. Наприклад, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма, Американська Арбітражна Асоціація, Лондонський міжнародний арбітражний суд, Міжнародний арбітражний суд Міжнародної торгової палати та інші. Крім того, різні питання діяльності експерта під час розгляду арбітражного спору також врегульовані Арбітражним регламентом ЮНСІТРАЛ, який використовується, зокрема, в умовах арбітражу «ad hoc».

Також слід згадати про наявність документів уніфікованого характеру, які мають важливе значення для з'ясування ролі експертів у міжнародному арбітражі. Широкого практичного застосування набули Правила Міжнародної асоціації юристів щодо одержання доказів у міжнародному арбітражі 2010 р. (далі — Правила IBA), які об'єднують методики арбітражного доказування, характерні для різних правових систем. Окремі питання забезпечення участі експертів у міжнародному арбітражі значною мірою висвітлюються в Коментарях ЮНСІТРАЛ щодо організації арбітражного розгляду 2016 р.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати