10 вересня 2019, 11:19

Прогрес виконання

Конвенція про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах 2019 р. — done!

Опубліковано в №37 (691)

На початку липня цього року в Гаазі в останній день роботи Дипломатичної сесії Гаазької конференції з міжнародного приватного права (далі — Гаазька конференція) був прийнятий Фінальний Акт, яким затверджується остаточний варіант тексту Конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах. Цим Актом була завершена багаторічна робота, яку здійснювала Гаазька конференція з міжнародного приватного права в межах так званого Judgments Project.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Декілька слів про історію питання

Гаазька конференція неодноразово протягом 1960–1970 рр. намагалася врегулювати на міжнародно-правовому рівні в єдиній універсальній конвенції питання підсудності цивільних та комерційних спорів з іноземним елементом і питання виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах. В результаті таких спроб з'явилася Конвенція про юрисдикцію суду, визначеного угодою сторін, у справі з міжнародної купівлі-продажу товарів 1958 р., Конвенція про вибір суду 1965 р., Конвенція про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах 1971 р. та Додатковий протокол до Конвенції. Перші дві конвенції не набули чинності, оскільки не набрали необхідної кількості ратифікацій. Конвенція 1971 р. та Додатковий протокол до Конвенції набули чинності, але кількість держав-учасниць складає лише 5 і 4 відповідно, що не дозволяє розглядати ці міжнародно-правові акти як універсальні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати