26 лютого 2013, 15:04

Piercing the corporate veil

Is it getting harder to achieve?

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Маркіян Мальський
Маркіян Мальський «Arzinger» партнер, керівник Західноукраїнського відділення Arzinger, адвокат
Наталія Анохіна
Наталія Анохіна «Arzinger» Юрист Західноукраїнської філії

В останні роки суди Великобританії стали популярним напрямом «судового туризму». Таке прагнення вирішувати спір саме в цій юрисдикції пояснюється насамперед вищим рівнем довіри до правосуддя Великобританії та можливістю «підняти корпоративну вуаль» (piercingthecorporateveil) – стягувати кошти та арештовувати активи саме кінцевого бенефіціара компанії-відповідача, якими часто виступають відомі бізнесмени. Цікавим є те, що ідею так званого судового туризму, проти якого виступає офіційний уряд Великобританії, свого часу було підтримано мером Лондона, який схвалив таку практику, наслідком якої є наповнення бюджету, що могло навести на думку щодо можливості позитивного вирішення питань стосовно підсудності таких спорів англійським судам у майбутньому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Разом з цим, нещодавно винесене рішення Верховного Суду Англії досить неоднозначно може вплинути на подальшу практику розгляду спорів за участю іноземних суб’єктів саме в лондонських судах, зокрема спорів проти про стягнення коштів з кінцевих бенефіціарів компаній-боржників.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати