27 серпня 2013, 14:31

Міжнародний комерційний арбітраж в умовах української реальності

Альтернативні способи вирішення спорів

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Наталія Лавренова
Наталія Лавренова «Правовий Альянс, ЮК» асоційований партнер, адвокат, медіатор
Каріна Бабанли
Каріна Бабанли «Правовий Альянс, ЮК» Юрист

Частина 5 статті 55 Конституції України встановлює та гарантує право кожного будь­якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З цієї норми слідує право особи відстоювати свої права та інтереси не лише в державних судових установах України, але й використовувати альтернативні способи вирішення спорів.

Альтернативні способи вирішення спорів передбачають, зокрема, їх розгляд третейськими судами.

Третейський суд, арбітраж – це недержавний незалежний орган, що утворюється за угодою або відповідним рішенням заінтересованих фізичних та/або юридичних осіб для вирішення спорів, що виникають із цивільних та господарських правовідносин.

В Україні можуть утворюватися та діяти постійно діючі третейські суди та третейські суди для вирішення конкретного спору (суди ad hoc).

Постійно діючими третейськими судами, які функціонують в Україні, є Міжнародний комерційний арбітражний суд та Морська арбітражна комісія при Торгово­промисловій палаті України.

Важливою особливістю арбітражу є те, що він націлений не лише на вирішення спору як такого та винесення рішення на користь однієї із сторін, а й на врегулювання спору шляхом спонукання сторін до укладення мирової угоди. Зазначена функція є важливою, а її успішність значно залежить від вміння арбітра привести сторони до компромісу. Врегулювання спору таким чином усуває ризики винесення негативного рішення проти однієї зі сторін, а також створює комфортні умови для подальшого співробітництва сторін на ринку.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати