27 серпня 2013, 17:51

Арбітраж GAFTA

Особливості Правил Арбітражу

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Віктор Коваленко «Украинская юридическая группа, ЮФ» Керуючий партнер

Арбітраж Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (The Grain and Feed Trade Association, GAFTA; надалі – Арбітраж GAFTA) входить до міжнародних комерційних арбітражних форумів, рішення яких може бути виконане відповідно до Конвенції про визнання і приведення в дію іноземних арбітражних рішень від 10 червня 1958 р. (Нью­Йоркська конвенція) і Європейською Конвенцію про зовнішньоторговельний арбітраж від 21 квітня 1961 р. (Женевська конвенція).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами (GAFTA) – це торговельна організація зі штаб­квартирою в Лондоні, яка складається з професіоналів, операторів, торговців і перевізників в міжнародній торгівлі зерном.

Для того щоб звернутися до Арбітражу GAFTA, необов’язково бути членом GAFTA,але необхідно мати в контракті арбітражне застереження на Правила Арбітражу GAFTA.

Правила Арбітражу GAFTA (на прикладі Правил Арбітражу GAFTA №125, які діють для контрактів з датою від 1 січня 2003 року) мають суттєві особливості у порівнянні з регламентами інших міжнародних комерційних арбітражних форумів, а саме:

1)      арбітри не є професійними юристами, вони є незалежними спеціалістами (Кваліфікованими арбітрами GAFTA) стосовно торгівлі зерном. При цьому арбітри не обов’язково повинні бути підданими Великобританії;

2)      арбітражний суд зазвичай розглядає справу за відсутності сторін, спираючись лише на документи, які надані сторонами спору;

Це корисне правило. Подібне правило не завадило б мати і в Регламенті Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України. Тільки не як правило «розглядати за відсутності сторін», а положення про надання сторонам спору можливості домовитися між собою про розглядання спору у відсутності сторін. Це скоротило б витрати сторін на юристів і, можливо, арбітражні витрати, що є важливим для розгляду спорів (особливо спорів на невеликі суми), а також прискорило б термін розгляду спору.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати