15 жовтня 2013, 14:08

Притягнення до відповідальності за помилку у визначені коду товару

Новий Кодекс – старі проблеми

Опубліковано в №42 (384)

Святослав Бартош
Святослав Бартош «FELIX, ЮФ» Юрист

З 1 червня 2012 року почав діяти новий Митний кодекс України, прийнятий Верховною Радою в березні того ж року. Експерти тоді одностайно стверджували, що новий Митний кодекс України є дуже прогресивним, а його положення відповідають міжнародним стандартам. Проте, як показала практика, усі позитивні законодавчі ініціативи можна знищити в процесі їх реалізації. Отже, й зазначений Кодекс у цьому плані не є винятком. Не буду аналізувати всі зміни, які відбулися в митному законодавстві, а коротко зупинюся на проблемних питаннях, що стосуються притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у випадку зміни коду товару згідно з УКТ ЗЕД.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Кваліфікація за «вигідною статтею»

Напевно, кожен декларант стикався у своїй практиці з такою ситуацією, коли митниця обґрунтовано чи необґрунтовано змінює код задекларованого ним товару.

Підстав для прийняття рішення про визначення коду товару в митниці є декілька. Найпоширеніші з них:

– наявність висновку спеціалізованого підрозділу з експертного забезпечення митних органів про те, що фізичні або хімічні характеристики задекларованого товару не відповідають даним, зазначеним у товаросупровідних документах та в митній декларації;

– коли отримані митним органом додаткові документи дають підстави для віднесення задекларованого товару до іншого коду згідно з УКТ ЗЕД.

Важливо звернути увагу на те, що змінити код задекларованого товару митниця може як до завершення митного оформлення товару, так і після випуску його у вільний обіг.

Саме момент прийняття рішення щодо кваліфікації товару згідно з УКТ ЗЕД дуже часто впливає на вибір співробітниками митниці статті, за якою вони кваліфікують дії декларанта у випадку, якщо зміна коду товару призвела до збільшення ставки мита. Якщо рішення про визначення коду товару приймається до завершення митного оформлення товару (за умови, що зміна коду товару призводить до збільшення ставки мита), то митники кваліфікують такі дії декларанта за статтею 472 Митного кодексу України (далі – МК України), стверджуючи при цьому, що декларант не виконав свої обов’язки і не задекларував товар, тобто не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати