У фрілансі сьогодні залучені фахівці практично всіх галузей і сфер діяльності. Віддалена робота приваблює своєю свободою, комфортними умовами праці, вибором завдань, проєктів, які надає фріланс біржа, об'єднуючи виконавців та клієнтів. З розвитком комп'ютерних технологій більша частина бізнесу переорієнтувалася на онлайн-формат, тому замовників на виконання разових та постійних проєктів завжди достатньо.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Співпраця з фрілансерами вигідна для підприємця. Не потрібно сплачувати додатковий податок, утримувати великий штат працівників. Проте пошук відповідального фрілансера — складне завдання. Ми розповімо, що потрібно зробити, щоб взаємодіяти з вільним працівником ефективно.
Створення коректного замовлення
Якщо ви хочете, щоб ваше замовлення було виконане так, як вам потрібно, то важливо приділити увагу розробці грамотної заявки. Для цього необхідно:
1. Вивчити ринок. Серед фрілансерів є новачки, середні спеціалісти, професіонали. Якщо проєкт не вимагає високої кваліфікації, не варто переплачувати PRO фрілансерам, можна звернутися до виконавця-початківця або співробітника середньої ланки. Наперед ознайомтеся з тарифами, погодинною оплатою, розцінками за схожі завдання. У такому разі ви орієнтуватиметеся в цінах.
2. Підготувати тямуще ТЗ. Чітко сформулюйте спектр завдань, які мають бути присутніми у проєкті. Фрілансер, який розуміє, що саме від нього вимагають, виконає його максимально точно. Напишіть термін, обсяг, додаткові запити.
Після підготовки можна викладати заявку на біржах із високою відвідуваністю, великою кількістю фрілансерів, можливо варто розглянути такі сайти, як Кабанчик, або інші більш вузькопрофільні сервіси заточені виключно під набір тексту чи програмування. Так у вас буде більший вибір із безлічі якісних виконавців.
Вибір фрилансера
Щоб не витрачати час на численні відгуки, сформулюйте точніше вимоги, вкажіть сферу діяльності, рівень підготовки, необхідний досвід. З фрілансерами, що залишилися, можна провести персональну співбесіду, скориставшись скайпом, месенджером. Відрізнити відповідального виконавця від ненадійного нескладно. Ось основні ознаки:
- ставить уточнювальні запитання — це означає, що працівник зацікавився проєктом;
- може надати портфоліо — має досвід з інших аналогічних проєктів;
- є відгуки — не обов'язково вони мають бути все позитивними, помилятися можуть усі.
Варто працювати за безпечною угодою. Цей варіант влаштує обох, оскільки фрілансеру гарантується своєчасна оплата, страхується замовник від зриву дедлайну або невиконання роботи.
Передплата є обов'язковою, але в розумних межах. За невеликі проєкти вона становить 30–40 відсотків загальної суми, за велике замовлення досить 10% авансу. Так ви мотивуєте виконавця, але не ризикуєте великою сумою.
Зверніть увагу на спеціалізацію фрілансера. Немає універсальних експертів, кожен займає свій напрямок та сферу діяльності, в якій розуміється на професійному рівні.
Ведіть листування в чаті, фіксуйте основні моменти: термін виконання, вартість проєкту, внесену передоплату. Ви повинні підстрахуватися у разі шахрайства, простроченого виконання роботи.
Співпраця з фрілансером — взаємовигідний захід, який дозволяє отримати послугу за прийнятною ціною, високої якості. Доклавши трохи зусиль, ви обов'язково знайдете хорошого виконавця, якщо почнете пошук із надійних платформ.