Слово «толерантність» вживається настільки часто, що необхідність теоретичного осмислення цього поняття здається зайвою. Але досить навіть поверхневого погляду на літературу, присвячену цій проблемі, аби зрозуміти: у сучасних дослідженнях немає ні загальної лінії в осмисленні самого поняття, ні єдиного погляду на його зародження і розвиток.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Сучасні дослідники наголошують на важливості толерантності для суспільних відносин як такої активності, що врівноважує крайнощі орієнтаційних позицій, як поважного ставлення до думок інших людей, що не збігаються з власними. Толерантність не є лише терпимістю. Найповніше у вітчизняному контексті відповідає її сутності термін «великодушність».
Слід зазначити, що сімейні, дружні, сусідські, інтимні відносини характеризуються, як правило, терміном «терпимість». Поняття ж «толерантність» в етичній, юридичній і політичній лексиці включає морально-правовий та державний аспекти.