14 січня 2022, 18:48

Світ віртуальних активів VS банки

Станіслав Борис
Станіслав Борис «Juscutum» радник практики безпеки бізнесу

Обвал біткоїна похитнув віру в криптовалюту. Невже віртуальні активи все ж таки втратять свою актуальність?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Криптовалюта (віртуальні активи) вже не перший рік функціонує в «сірій» зоні в нашій державі. Щоденний обіг криптовалюти в Україні становить еквівалент близько 1 млрд грн. Така сума проходить поза законодавчим регулюванням та оподаткуванням. Звичайно, це не могло довго залишатися поза увагою законодавця. Як результат, Верховна Рада у вересні 2021 р. прийняла ЗУ «Про віртуальні активи», але він отримав вето Президента та був повернутий на доопрацювання з поправками. Закон мав як позитивні, так і скептичні відгуки правників. Однак у цій публікації я хочу більше зосередитися на практичних аспектах функціонування криптовалюти в Україні та описати «живі» справи, в яких вона фігурує.

Специфіка роботи у такій категорії справ полягає в тому, що правники, аналогічно до правоохоронців та судів, працюють на цьому юридичному полі без «лопати», тобто без законодавчого регулювання. Натомість самотужки майструють інструменти, хто на що гаразд. Тому виникає низка запитань. Чи зміниться ситуація після прийняття Закону? Кому вигідна легалізація криптовалюти? Хто залишиться в тіні?

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати