26 листопада 2013, 15:04

Становлення нотаріального самоврядування в Україні

Бути чи не бути?

Опубліковано в №48 (390)

Реформа нотаріату дала можливість залучити до роботи нотаріуса більше число спеціалістів і надала людям змогу звернутися до того нотаріуса, до якого вони хотіли, вважають у Нотаріальній палаті України (далі – НПУ). Зокрема, у рамках так званої малої реформи нотаріату в 2008 році було прийнято закон про внесення змін і доповнень до чинного закону про нотаріат, згідно з яким усіх нотаріусів – і державних, і приватних – зрівняно у їхніх повноваженнях. Як відомо, до цього приватні нотаріуси не мали права оформляти спадщину і документи для виїзду закордон. Таким чином, з прийняттям закону в 2008 зроблено перший крок до єдиного нотаріату, що було однією з умов вступу України до Міжнародного союзу нотаріату (далі – МСН).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У вересні 2012 року до закону України про нотаріат вкотре внесли зміни і доповнення, відповідно до яких було виконано останні дві умови щодо усунення перепон для вступу України до Міжнародного союзу нотаріату – створення в Україні професійного самоврядування і запровадження обов’язкових для виконання Правил професійної етики нотаріусів України (до цього такі правила існували, але вони були затверджені громадською організацією і мали лише рекомендаційний характер). Наслідком останнього етапу реформування нотаріату України стали відвідання України місією МСН у липні цього року і проведення конгресу МСН у Перу на початку жовтня.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати