Присутність у соціальних мережах стала невід'ємною частиною ведення бізнесу в сучасному світі. Юридична практика, яка не взаємодіє з громадськістю хоча б на одній чи двох платформах соціальних мереж, майже непомітна. Проте деяким юридичним фірмам все ще важко реалізувати ефективні стратегії маркетингу в соціальних мережах, які дійсно стимулюють залучення нової цільової аудиторії. Це величезна упущена можливість, адже ефективна присутність у соціальних мережах може допомогти юристам залучити потенційних клієнтів і налагодити цінні зв'язки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Оскільки є багато різних соціальних мереж, кожна з яких має свої особливості, відразу складно зрозуміти, з чого почати та на якій платформі зосередити зусилля. Щоб рухатись у правильному напрямку, потрібно дотримуватись чіткого плану просування юридичної фірми, який допоможе знайти власну надійну маркетингову стратегію. Власникам вже активних бізнес- сторінок дієвий план покаже, де можна внести корективи, щоб підвищити ефективність поточної стратегії.
Визначення цільової аудиторії
Найважливіша частина планування стратегії — знати власного клієнта. Вся робота, включаючи повідомлення у блогах, буде спрямована на виховання і зростання цільової аудиторії. Чим чіткіше вона буде визначена, тим скоріше можна буде досягти кращих перспектив.
Вік, стать, професії, сімейний стан — жодна деталь не є занадто дрібною, щоб її розглядати. Не треба обмежуватись узагальненнями — слід більш конкретно визначити свою цільову аудиторію, щоб розробити маркетингові матеріали. Після того, як визначили аудиторію, треба з'ясувати, в який саме час вона найбільш активна і схильна взаємодіяти зі сторінкою юридичної фірми. Потрібно вміти вибирати актуальні платформи соціальних мереж, які будуть використовуватися у юридичній сфері. Наприклад, якщо ваша аудиторія складається з професіоналів, вони, швидше за все, використовують LinkedIn і Twitter, Facebook.
Більшість каналів соціальних мереж надають розбивку демографічних даних своєї цільової аудиторії, галузеві звіти та опитування, які можуть містити цінну інформацію, що допоможе в прийнятті рішень.
Контент
Маючи чітко визначену аудиторію та реалістичні цілі, наступним кроком буде створення і поширення контенту, який відповідає цілям компанії та представляє реальну цінність. Він повинен бути освітнім або допомагати членам аудиторії вирішувати їх проблеми. Обов'язково слід публікувати матеріали, що містять юридичні терміни, приклади або новини, пов'язані з судовими процесами і змінами в законодавстві.
Слід будувати свій письмовий контент навколо проблем аудиторії. Загальне практичне правило полягає в тому, що контент, яким хочеться поділитись, має бути приблизно на 30% вашим власним і приблизно на 70% — із зовнішніх джерел. Ідея полягає в тому, щоб показувати, що ви обізнані і сучасні в своїй галузі практики, не роблячи свій обліковий запис схожим на нескінченну саморекламу.
Загальні рекомендації
Цілі маркетингу в соціальних мережах включають впізнаваність бренду, відвідуваність веб-сайту, створення нових потенційних клієнтів для інформаційних бюлетенів та залучення нових клієнтів. Крім лайків, важливо зрозуміти, скільки людей взаємодіють з вашим контентом. Ви можете дізнатися більше про це, відстежуючи ретвіти, публікації, коментарі та перегляди. Порівняйте свою аудиторію на кожній платформі, а потім відстежуйте її зростання чи зменшення. Знання того, що ви хочете виміряти, і встановлення часових рамок допомагають визначити реальні показники.
Оптимізуйте зусилля за допомогою інструментів соціальних мереж
Щоб заощадити час, спробуйте використовувати різні інструменти і додатки, які спростять ваші зусилля. Кожен знайде свої переваги у різних інструментах, тому обов'язково спробуйте кілька і виберіть ті, які вам найбільше підходять.
Розробіть правила, як реагувати на аудиторію
Якщо з вашою аудиторією будуть взаємодіяти кілька людей, важливо переконатися, що всі учасники знають, чого від них чекають. Відповіді повинні бути однакові і послідовні. Представлена особистість має бути співробітником юридичної фірми, а не особою, що робить публікацію. Особливо важливо, щоб усі учасники знали, як боротися з негативними коментарями. Неправильна відповідь на негативний коментар може завдати великої шкоди репутації юридичної фірми.
Розробіть стратегію захисту інтересів співробітників
Контент не слід просто публікувати на сторінці компанії. Докладіть зусиль, інвестуйте час і гроші у те, щоб належним чином навчити своїх юристів і співробітників використанню соціальних мереж і дати їм можливість регулярно ділитися актуальним і схваленим контентом зі своєю аудиторією. Це збільшить охоплення і впізнаваність фірми у соціальних мережах, що спростить доступ до тих, хто ще не підписаний на вашу сторінку.