25 липня 2023, 17:15

На які види транспорту необхідно оформляти автоцивілку?

Hotline.finance

Хто повинен оформляти автоцивілку? Яке покарання за відсутність страховки? Хто може не оформляти поліс по закону? Яка ціна автоцивілки для кожного виду транспорту? Для кого діє знижка 50%?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На які види транспорту необхідно оформляти автоцивілку?

ОСЦПВ — обов'язковий вид автострахування в Україні, який захищає відповідальність водіїв транспортних засобів від наслідків ДТП. Необхідність у страховці визначена на законодавчому рівні, тому за їзду без поліса передбачено адміністративне покарання.

Хто повинен оформляти автоцивілку

Багато хто думає, що автоцивілка потрібна лише для водіїв легкових автомобілів. Однак це помилка. Так, якщо ТЗ експлуатується на дорогах загального користування, воно має бути застрахованим. Правило поширюється на:

  • легкові авто;
  • мотоцикли та мопеди;
  • вантажні автомобілі та причепи (на причеп треба оформлювати окремий поліс);
  • автобуси будь-якої місткості;
  • трактори та аналогічний транспорт.

Водії електрокарів також зобов'язані мати при собі актуальний поліс. Але страхування не передбачено для стандартних велосипедів.

Яке покарання за відсутність страховки

Розмір штрафу у 2023 році для драйверів, які експлуатують транспортний засіб без ОСЦПВ, залишається без змін — від 425 грн. Сума збільшується, якщо не сплатити штраф  протягом 15 днів (до 850 грн). Однак це не найстрашніше, що чекає на автомобіліста. Якщо водій стає винуватцем ДТП, він оплачує збиток постраждалих. Чому?

Автостраховка (ОСЦПВ) покриває збитки, що завдані водієм застрахованого авто третім особам. Тобто, страхова компанія оплачує відновлення машини та лікування потерпілих замість страхувальника (або будь-якої іншої людини, яка курує ТЗ на законних підставах) у межах певних лімітів. Без поліса винуватець втрачає таке право. Він має компенсувати збиток самостійно. Таким чином, доведеться відремонтувати особистий автомобіль та потерпілих.

Хто може не оформляти поліс по закону?

В Україні запроваджені пільги при оформленні поліса ОСАЦПВ. Деякі категорії осіб можуть взагалі не купувати автоцивілку, а саме:

  • Учасники бойових дій та інваліди війни;
  • Постраждалі у результаті Революції Гідності;
  • Інваліди першої групи у разі самостійного керування автомобілем або іншим транспортним засобом, що належить їм;
  • Особи, які керують ТЗ, що належить інваліду першої групи, у його присутності.

Якщо людина стає винуватцем ДТП, то замість неї відшкодування виплачує регулятор страхового ринку — Моторно-транспортне (страхове) бюро України — зі спеціального фонду.

Під час перевірки поліцією водія необхідно мати належне посвідчення, щоб довести наявність пільги.

Ціна автоцивілки для кожного виду транспорту

Вартість автоцивілки розраховується із застосуванням різних коефіцієнтів. Один із них — вид транспортного засобу. Ціна страховки змінюватиметься залежно від того, який саме ТЗ страхується.

Найнижчий прайс буде для мотоцикла та моторолера. А найвищий — для вантажівки. На вартість також впливають:

  • Об'єм двигуна ТЗ;
  • Місто реєстрації автовласника;
  • Наявність пільг (є категорія осіб, які можуть скористатися 50% знижкою).

Крім основних параметрів ціна поліса залежить від опцій, які надаються страховою компанією. Наприклад, деякі СК включають додаткові «фішки»: карта асистанс, надання першої медичної допомоги, консьєрж сервіс.

Також для максимальної фінансової безпеки важливо знати, чи реалізує СК ДЦВ. Це окремий поліс, який розширює ліміти за основним полісом (автоцивілка) до 1 млн грн.

Щоб онлайн розрахувати вартість ОСЦПВ під свої критерії можна скористатись допомогою агрегаторів. Тут же оформлюється ОСЦПВ без відвідування офісу страхової компанії. Готовий договір буде надіслано на електронну пошту клієнта. Перевірити його дійсність можна через єдину та загальнодоступну базу МТСБУ за номером поліса чи номером самого ТЗ.

Для кого діє знижка 50%

  • Учасники війни;
  • Особи з інвалідністю II групи;
  • Особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії); Пенсіонери.

Знижка діятиме при страхуванні авто з об'ємом двигуна — до 2500 см3.

Знижки не сумуються, якщо у людини декілька пільг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати