27 серпня 2013, 15:25

Куди прямуємо?

Деякі державно­правові явища у Європі, Росії та Україні – у цифрах та порівнянні

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Суперечки у гуманітарній сфері значно запекліші, ніж у точних науках, – очевидно тому, що в гуманітарній сфері значно трудніше користуватися кількісним вимірником. Тому, пам’ятаючи про своє математичне минуле, автор спробував деякі питання цивілізаційного вибору перевести на мову цифр. Ось що з цього вийшло.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Інститут соціології НАН України оприлюднив дані щодо оцінки населенням діяльності поліції у країнах Європи1. Статистичні дані наведені у табл. 1. У цій таблиці наведені наступні показники: 1 – ступінь довіри до поліції за 10­бальною шкалою (0 – зовсім не довіряю, 10 – повністю довіряю); 2 – частка тих, хто вважає, що поліція загалом добре виконує свою роботу; 3 – як часто, на думку опитаного, поліція бере хабарі? за 10­бальною шкалою (0 – ніколи, 10 – завжди);  4 – частка тих, хто загалом задоволений, як поліція поводилася з ними під час їхнього останнього контакту; 5 – частка тих, хто вважає, що при зверненні у поліцію остання з потерпілими­бідними поводиться гірше, ніж з потерпілими­багатими (чисельник)/з багатими та бідними поводиться однаково (знаменник); 6 – ставлення до необхідності виконати розпорядження поліції, навіть якщо: Ви не розумієте підстав чи не погоджуєтесь із ними (чисельник)/Вам не подобається, як поліція ставиться до Вас (за 10­бальною шкалою (0 – не зобов’язаний зовсім, 10 – повністю зобов’язаний).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати