26 лютого 2013, 2:34

Кіберзлочинність – злочинність ХХІ сторіччя

Інформаційне суспільство та його злочини

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Михайло Селіванов
Михайло Селіванов «Arzinger» Юрист Південноукраїнської філії АО Arzinger

Актуальність питання


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ХХІ сторіччя ознаменувало нову історичну фазу розвитку цивілізації – інформаційне суспільство, в якій головними продуктами виробництва є інформація та знання. Проте, втім, як і завжди, з досягненнями розвитку, до яких слід віднести формування глобального інформаційного простору, невід’ємно пов’язані його негативні прояви. У даному випадку йдеться про кіберзлочинність, яка останнім часом набула значного поширення, у зв’язку з чим на актуальності цієї всесвітньої проблеми у 2002 році наголошувала Організація Об’єднаних Націй у Резолюції, прийнятій Генеральною Асамблеєю [по докладу Другого комітету (A/57/529/Add.3)] 57/239 Створення глобальної культури кібербезпеки, а у 2012 році також голова Управління ООН з наркотиків та злочинності Юрій Федотов.

Така увага до цього негативного явища зумовлена перш за все наслідками, які воно викликає, а саме розміром спричинюваних ним збитків, за якими воно входить до числа найпоширеніших економічних злочинів поряд з торгівлею людьми, зброєю та наркотиками.

За оцінками спеціалістів, Україна посідає «почесне» місце в п’ятірці країн з найрозвиненішим рівнем кіберзлочинності, таких, як Росія, Бразилія, Китай та Індія.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати