23 квітня 2013, 10:24

ІІ Третейський форум

Розгляд справ третейськими судами: новини, практика і перспективи

Опубліковано в №17 (359)

Розвиток альтернативних способів урегулювання спорів сягнув значних показників у світі. Справді, з кожним роком практика міжнародного комерційного арбітражу зростає як в українських юридичних компаніях, так і в закордонних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Водночас третейське судочинство України не можна назвати таким, що суттєво прогресує. Дедалі частіше практика підтверджує, що третейські суди створюються в більшості випадків на «кишеньковій» основі, що не може класифікувати такий суд як неупереджений та висококваліфікований.

Тож з метою обговорення стану та розвитку системи недержавного судочинства в країні 12 квітня Асоціація правників України провела ІІ Третейський форум. Цьогоріч захід проходив під егідою вдосконалення – експерти намагалися віднайти перешкоди до належного розвитку та функціонування недержавного судочинства в Україні та розглянути шляхи подолання наявних проблем, у тому числі використовуючи позитивний досвід колег з-за кордону.

Тарас Шепель, голова Третейського суду при ІСС Ukraine, зазначив, що більшість практикуючих юристів отримували юридичну освіту до 2005 року, тобто до набрання чинності Законом України «Про третейські суди», а тому їхні знання про третейське судочинство подекуди не можуть позитивно охарактеризуватися. Крім того, на сьогодні юристи не завжди відслідковують законодавчі зміни у сфері діяльності третейських судів, через що мають хибне уявлення про компетенцію, можливості, процес і порядок виконання рішень третейських судів.

Іноді доводиться чути думки багатьох правників, які стверджують, що рішення третейського суду нічого не варте і його легко скасувати, проте пан Шепель запевнив, що це не відповідає дійсності, тож йому часто доводиться доносити достовірну інформацію до колег.

Суттєвим фактором низького рівня підготовки юристів є те, що багато правників і адвокатів не тільки мало знають про третейські суди та вирішення спорів через них, але й мало залучені в сам процес. На сьогодні кожен юрист може стати третейським суддею.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати