18 лютого 2014, 10:11

«Хмарні» технології в бізнес­реаліях України

Як сьогодні використовуються сучасні методи для збереження інформації

Опубліковано в №08 (402)

Захист інформації є досить поширеним явищем в українському бізнесі. Нерідко для уникнення проблем під час перевірки контролюючих органів підприємці укладають з адвокатами договір про надання юридичних послуг з метою зберігання документів у офісі адвоката, куди, як відомо, доступ для правоохоронців дещо ускладнений. Адже непоодинокими є ситуації, коли після проведення виїмки документів та офісної техніки (зазвичай комп’ютерів та серверів) діяльність компанії виявляється паралізованою та не може повноцінно здійснюватися.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зважаючи на минулорічні події, зростає ймовірність проведення обшуку в офісі адвокатів з подальшою виїмкою документів та інформаційних носіїв, які містять відомості про роботу з клієнтами. Наслідки таких виїмок вкрай неприємні як для адвоката, так і для його клієнта, який сподівався на захист власної інформації.

Як альтернатива зберіганню інформації на власних комп’ютерах або ж серверах було створено «хмарні» технології – сервіс, що дозволяє перенести інформацію на віддалені інтернет­сервери та користуватися нею без перешкод.

З огляду на актуальність тематики, 6 лютого в офісі Microsoft Ukraine було проведено семінар на тему «Використання хмарних технологій у бізнесі», на якому представники компанії розповіли про можливості їхнього програмного забезпечення у роботі з великим масовим інформації, а також виступили доповідачі від ЮФ Saenko Kharenko.

У ході своєї доповіді партнер ЮФ Saenko Kharenko Назар Чернявський наголосив, що основні елементи ІТ­стратегії сучасної компанії пов’язані з безперервністю роботи ІТ­систем. Зокрема, на роботу ІТ­систем, що забезпечують «хмарний» сервіс, жодним чином не вплине відсутність спеціаліста, який потребує доступу до певної інформації, за комп’ютером, на якому міститься така інформація. Тобто працювати з документами та іншими видами інформації можна з будь­якого комп’ютера, що має доступ до мережі Інтернет.

Важливим чинником є те, що для підтримання роботи серверів в офісі компанії необхідні ІТ­спеціалісти, приміщення, де будуть розміщені сервери, а також кошти на постійне оновлення та підтримку.

Користуючись «хмарними» сервісами, експерти компаній отримують такий самий доступ до необхідної інформації, сплачуючи при цьому лише за оренду наданого місця на жорсткому диску сервера. А вже провайдер «хмарних» послуг буде забезпечувати технічний бік питання.

У свою чергу старший юрист ЮФ Saenko Kharenko Ірина Бакіна виступила з промовою на тему «Правове регулювання хмарних технологій в Україні, або Як вийти за рамки юрисдикції, але не за рамки закону».

Зокрема, доповідачка вказала на відсутність спеціального правового регулювання функціонування та користування «хмарними» сервісами. А норми загального законодавства не адаптовані до регулювання правовідносин із застосуванням сучасних технологій.

У деяких сферах діяльності для оцінки можливості використання «хмарних» сервісів слід враховувати спеціальне регулювання, яке передбачає застосування особливих засобів і технологій захисту інформації або обмежує зберігання інформації за межами України. У зв’язку з передаванням інформації на «хмарні» сервери актуалізується питання забезпечення захисту конфіденційної інформації та персональних даних.

Пані Ірина навела як приклад положення деяких законів щодо регулювання правовідносин у сфері «хмарних» сервісів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати