В умовах повномасштабної війни для малого та середнього бізнесу в Україні запроваджено низку програм підтримки для забезпечення можливості продовження ведення підприємницької діяльності або ж для започаткування нової справи. Така підтримка надається як урядом, так і міжнародними фондами. Розглянемо деякі з них.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
1. Грант на власну справу
Сума допомоги може становити від 50 до 250 тис. грн, в залежності від запиту отримувача, кількості створених ним робочих місць.
Отримати такий грант можуть діючі підприємства або ФОП, а також ті, хто має намір розпочати бізнес, для придбання обладнання, сировини, отримання в користування майна.
Заявка на такий грант з долученням до неї бізнес-плану подається через портал «Дія».
Грант надається за рішенням Державної служби зайнятості.
2. Грант для підтримки безперервності та відновлення бізнесу від USAID
Передбачається надання грантів на суму від 600 000 до 1 200 000 грн, які можна буде використати на розвиток виробництва, покращення бізнес-процесів та моделей, розбудову організаційного потенціалу, незалежно від галузевої приналежності підприємства.
Отримати такий грант можуть власники вже функціонуючого бізнесу, який постраждав від війни або потребує подальшого розвитку.
Заявка на отримання гранту подається на платформі chemonics.submittable.com, кінцевий строк — до 24.07.2023.
3. Грант для проєктів подвійного призначення від USF
Грант надається за підтримки Ukrainian Startup Fung.
Сума цього гранту становить до 35 000$, 25 000$ з яких спрямовуються на діяльність заявника, а сума до 10 000$ — на оплату послуга кредитованого Фондом акселератора, яким надається експертна підтримка команди підприємства.
Допомога спрямована на забезпечення реалізації проєктів щодо виготовлення продукції з подвійним призначенням, що використовуються в цивільних та військових цілях, а саме в галузях оборони, кібербезпеки, інфраструктурної відбудови, охорони здоров’я та освіти.
Для участі в програмі необхідно подати заявку разом із «підтвердженим концептом» — демонстрацією практичної реалізації продукції подвійного призначення. Заявки подаються на постійній основі.
4. Грант на розвиток садівництва
Такий грант надається в рамках урядової програми.
Заява подається через вебпортал «Дія» із долученням до заяви копії проєкту висадки насаджень.
Допомога може надаватися на суму від 140 000 до 400 000 грн за 1 гектар саду, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень. Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 гектарів.
Отримувачем гранту можуть бути як юридичні особи, так і ФОП, які вирощують сільськогосподарські культури на землях, що належать їм на праві власності або на праві користування не менше 7 років.
5. Грант на теплицю
Також надається в рамках урядової програми, із поданням заяви через вебпортал «Дія». До заяви має бути додано копію проєкту будівництва модульної теплиці разом із кошторисною документацією.
Сума гранту становить від 2 млн до 7 млн грн, в залежності від площі теплиці. При цьому такий грант також надається на суму не більше ніж 70% вартості проєкту.
Отримувач такого гранту — юридична особа або ФОП, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур на землях, належних їм на праві власності або праві постійного користування строком від 7 років, та які створюють від 14 робочих місць на 1 га площі теплиці.
6. Грант на переробне підприємство
Заява на отримання гранту подається через вебпортал «Дія» із долученням бізнес-плану. Кінцевий строк для подання заяв — до 19.11.2023.
Допомога надається на суму до 8 млн грн вже діючим або майбутнім юридичним особам та ФОП для створення нових підприємств або збільшення потужностей вже функціонуючих виробництв.
Кошти можуть бути витрачені на придбання основних засобів виробництва, введення їх в експлуатацію або їх доставку.
Отримувач гранту має забезпечити створення не менше 25 робочих місць та здійснювати таку діяльність не менше 3 років.
7. Грант на підтримку стартапу, зокрема у сфері інформаційних технологій
Надається відповідно до Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання на конкурсних засадах фінансової підтримки стартапам в Україні, зокрема в сфері інформаційних технологій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 № 736.
Такий проєкт реалізується Мінекономіки спільно з Фондом розвитку інновацій, який надає фінансову підтримку стартапам у формі грантів, а також Фондом інвестицій, який надає підтримку у формі конвертованої позики.
Суми грантів становлять до 3,5 млн грн, в залежності від етапу розвитку стартапу, на якому залучено фінансування.
Заява для отримання гранту подається через вебпортал Фонду інновацій.