Перед тим як вивчати програмування, варто подумати, чи потрібно це для спеціалізації конкретного юриста, практики та навіть рівня його компетенції. Уявімо, що в практиці цього юриста трапляються переважно високоінтелектуальні творчі завдання, які не містять рутинних та повторюваних дій. Уявімо, що ці завдання пов'язані з прийняттям витончених і стратегічних рішень, майстерним оперуванням правовими концепціями та побудовою хитрої стратегії для клієнта. Наприклад, судова практика щодо захисту від рейдерських атак. Перелік обов'язкових soft skills такого юриста: вміння вести суперечку, переконувати, десь не відступати, а десь знаходити компроміс, а також знання психології та лінгвістики. Уявили? Отже, такому юристу не потрібне програмування, він і так буде високооплачуваним спеціалістом. Однак чи всі юристи є такими?
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Якщо в юриста багато рутинної, механічної та просто «дурної» роботи, якщо її потрібно робити за комп'ютером (а не серед полиць архіву, адже то вже інша проблема), тоді цьому юристу програмування відкриє очі й можливості. Наприклад, комп'ютеризація юридичного аудиту договорів може значно зекономити час і дуже покращить його якість. Створений юристом пошуково-розпізнавальний алгоритм завжди виконуватиме свою роботу на 100% там, де око і мозок юриста можуть дати збій, особливо коли доводиться працювати вночі. Про ці та інші аспекти, пов'язані з програмуванням для юристів, я пишу в телеграм-каналі @legalcode.
До того ж знайомство з програмуванням відкриває всю жахаючу картину недолугості багатьох юридичних процесів та положень законодавства. Чим більше юристів в Україні це зрозуміють, тим швидше наша правова система почне покращуватися.
Лінк на канал.