21 березня 2023, 12:19

Телефон чи комп’ютер: що зручніше для клієнта?

Опубліковано в №1–2 (759–760)

Данило Чулой
Данило Чулой вебагенція «Speka»
Михайло Цурканенко
Михайло Цурканенко вебагенція «Speka»

Ми не будемо повторювати вам загальні істини про те, що XXI століття — час цифрових технологій і глобальної диджиталізації, коли кожен має бути онлайн. Здається, вже практично кожен усвідомив, що «якщо тебе немає онлайн — тебе не існує». Навіть ті бізнеси і підприємці, які мають інші успішні шляхи залучення клієнтів, знають, що присутність у мережі або покращує результати у декілька разів, або, як мінімум, працює на репутацію, як візитівка.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, сподіваємось, запитання «Навіщо?» для вас не постає. Тому сьогодні ми підемо далі й спитаємо у вас: «Чи оптимізований ваш сайт під мобільні пристрої?».

Спочатку — трохи цифр, що доведуть вам актуальність цієї теми і покажуть, що оптимізація вебсайту має вирішальне значення, а наявність мобільного сайту автоматично відчиняє двері для значно більшої (і різноманітнішої) аудиторії.

Отже, 51% українців підтвердили, що регулярно використовують мобільні пристрої для пошуку бізнес-сервісів та брендів, а 89% сказали, що рекомендуватимуть бренд, якщо їхній мобільний досвід із ним буде позитивним.

Понад 60% відвідувачів середньостатистичного юридичного вебресурсу використовують саме телефон для його перегляду. За останні 2 роки ми спостерігаємо статистику стабільного зростання відсотку мобільних відвідувань юридичних сайтів. Іноді він може сягати навіть 98%, а середній рівень вже стабільно тримається на 60-70%.

Саме тому ми дотримуємося думки, що кожен сучасний юридичний сайт має бути адаптований до перегляду на мобільних пристроях. Ще раз: що саме це дає?

• Гугл розпізнає вас як «дружній» сайт та частіше показує у видачі. Іншими словами, Гугл має «завдання» знаходити якомога кращі результати під кожен запит. І от він думає: якщо сайт не адаптований до смартфонів — це не зручно — це не дуже добрий результат — його можна не показувати або «спустити вниз» серед варіантів.

• Полегшує сприйняття інформації на сайті та зручність його використання, а отже — збільшує відсоток продажів з нього (або виконання інших цільових для вас дій).

• Значно розширює коло потенційних клієнтів вашого бізнесу.

• Показує вам, що ваші клієнти активні, адже саме мобільний трафік — це найактивніший трафік в онлайн-просторі.

Правильна мобільна адаптація безпосередньо впливає на успіх вашого бізнесу. Якщо користувач не зможе натиснути пальцем на кнопку посилання або замовлення виклику — він піде. Якщо ваш сайт в мобільній версії завантажується довше, ніж 3 секунди, то ви вже невдаха в «гонці конверсій». Згідно з дослідженнями Walmart, у сайту є лише 0,25 секунди, щоб привернути увагу користувача.

Можемо навести реальний приклад із досвіду. Нашим замовником була, якраз, юридична фірма Дано: 7 розділів, кожен з однаковою кількістю підрозділів. Завдання: наповнити сайт так, щоб це було змістовно, але інтуїтивно зрозуміло і на ПК, і на смартфоні (а з огляду на різницю сприйняття на кожному з пристроїв, їхній розмір та навіть на користувацькі звички, це мають бути два фактично різні рішення). Крок за кроком, відкидаючи неважливе та віднайшовши найкращий варіант навігації, коли клієнт не змушений робити зайвих кліків та відволікатися, ми отримали дійсно ефективне рішення і збільшили конверсію каталогу на 82%.

Ви все ще не впевнені, що усе це справедливо для вашого бізнесу та ваших клієнтів? Чи, можливо, хочете точно дізнатись частку аудиторії мобільних пристроїв у вашому конкретному випадку?

Усі цифри щодо свого сайту можна дізнатись самостійно, проаналізувавши статистику. На сьогодні існують кілька інструментів для цього: лічильники, інструменти для аналізу пошукового трафіку та сторонні сервіси, що збирають дані про відвідувачів сайту.

Лічильники — це частина коду, яка додається до сайту та з цього моменту починає збирати дані про усіх відвідувачів.

Варто звернути увагу на такі: Google Analytics, Open Web Analytics, відкрита вебаналітика, Umami. Цей спосіб безкоштовний, але потребує навичок для налаштування та часу для аналізу. Також він не дає ніякого доступу до статистики конкурентів.

Сервіси, що збирають дані про відвідувачів, а також інструменти для аналізу пошукового трафіку, дають можливість не інтегрувати сторонніх кодів собі в сайт, а просто, додавши посилання на онлайн-сервіс, побачити аналітику та усі цифри. До них належать: SimilarWeb, Pr-cy, Serpstat, Lucky Orange, SE Ranking, SEMrush, MegaIndex, SpyFu. З їх допомогою можна переглянути статистику не тільки свого сайту, але і сайтів конкурентів, що точно буде вам корисним та дасть більш повну картину. Кожен сервіс бере помісячну оплату за послуги, але має тижневий безкоштовний період для тестування.

Сподіваємось, ми змогли вас переконати, що сьогодні адаптивність до мобільних пристроїв не опціональна, а обов’язкова умова вдалої комунікації з клієнтами та досягнення фінансових показників — а отже, зростання та процвітання вашого бізнесу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати