05 березня 2019, 14:18

Особливості проведення експертизи проектів будівництва об'єктів ВДЕ

Опубліковано в №10 (664)

Марина Гріцишина
Марина Гріцишина «Sayenko Kharenko» керівник практики енергетики, голова комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу
Богдан Новик
Богдан Новик «Sayenko Kharenko» молодший юрист

23.01.2019 р. Кабінет Міністрів України (далі — КМУ) прийняв постанову №95 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи» (далі — Постанова), яка набрала чинності 15.02.2019 р. Постанова передбачає зміну процедури затвердження та проведення експертизи проектів будівництва, які підлягають оцінці впливу на довкілля, а також проектів, що реалізуються із залученням бюджетних коштів, власних коштів підприємств або кредитів, наданих під державні гарантії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначені зміни мають важливе значення, зокрема, для виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії (далі — виробники ВДЕ), які планують будівництво. Відтепер проектна документація може затверджуватися загалом на об'єкт або за чергами. Це можливо в тому випадку, коли поділ будівництва на черги був визначений на стадії розробки техніко-економічного обґрунтування (техніко-економічного розрахунку, ескізного проекту) та схвалений у встановленому порядку.

Також передбачено, що проекти будівництва, які реалізуються підприємствами із залученням бюджетних коштів, власних коштів підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, суб'єктом управління яких є КМУ, незалежно від вартості проектів, затверджуються такими підприємствами у разі передбачення у затверджених фінансових планах відповідних видатків на їх реалізацію. Відповідні спрощення щодо затвердження проектної документації стосуються також інших випадків, коли залучаються бюджетні кошти. Очікується, що час затвердження проектної документації для будівництва за бюджетні кошти зменшиться до 1 місяця, замість 4‑6 місяців.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати