11 січня 2019, 15:13

Корпоративна культура як гайдлайн роботи організації

Опубліковано в Вибір клієнта: ТОП-100 найкращих юристів України

Ярослава Савастєєва, керівник контрольно-правового департаменту Європейської Бізнес Асоціації

Плюралізм інтересів та поглядів – важливий елемент демократії. Тому роль інституцій, що створюються і функціонують незалежно від держави та мають на меті захист інтересів своїх учасників, дедалі зростає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Європейська Бізнес Асоціація є саме такою організацією в Україні. Сьогодні Асоціація об’єднує 1000 компаній, які представляють великий, середній та малий бізнес. За 19 років постійного самовдосконалення Асоціація стала платформою для конструктивного діалогу представників абсолютно різних індустрій, а також побудувала місток між органами державної влади та гравцями ринку.

Звісно, інтереси різних учасників можуть бути достатньо контроверсійними, що зобов’язує, з одного боку, виробити усталені правила гри, а з іншого – зберегти природну гнучкість стартапу. При цьому абсолютною константою, на яку орієнтується вектор розвитку Асоціації, є повага та дотримання вимог законодавства.

Такий вибір організації хоча й покладає чимало обов’язків, але водночас надає низку конкурентних переваг, серед яких відсутність необхідності йти на компроміси щодо неприйнятних питань та впевненість у завтрашньому дні. До того ж це рівень довіри та міцна репутація, що в сьогоднішніх реаліях є одними з найбільш вагомих нематеріальних активів юридичної особи.

Оскільки основним напрямком діяльності Асоціації є адвокація, питання комплаєнсу, в широкому розмінні цього слова, не може бути компромісним. В основі ефективних програм комплаєнсу знаходиться корпоративна культура, яка безпосередньо впливає на діяльність з представництва та захисту інтересів компаній-членів Асоціації.

Нещодавно Асоціація презентувала Книгу корпоративної культури – це такий собі бокс з інструментами, якими кожен охочий може легко користуватися щодня.

Складовою частиною Книги корпоративної культури Асоціації є кодекс поведінки у сфері адвокації. Об’єднавши принципи, представлені в цьому кодексі, варто зупинитися на правилах «4П»:

ПОВАГА. Ми виявляємо належну повагу до українських та міжнародних інституцій, з якими маємо справу та перед якими представляємо і захищаємо інтереси компаній-членів. Просування ідеї поваги до верховенства права є одним із завдань Асоціації. Візіонерами такого підходу, насамперед, є члени команди, які промотують його серед стейкхолдерів кола своїх інтересів.

ПРОЗОРІСТЬ. З таким калейдоскопом учасників, які представлені на платформі, 14 індустріальних та 9 відкритих комітетів, це правило полягає у прагненні забезпечувати транспарентність у комунікаціях з усіма стейкхолдерами. Саме тому особлива увага приділяється комплексності питання та визначенню найбільш широкого кола зацікавлених учасників для врахування їхньої думки. В основі усіх дискусій фокус робиться на принципі консенсусу.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ. Бізнес вибагливо ставиться до професійного рівня експертів державних органів у своїх ітераціях з ними. До речі, кількість якісних комунікацій з можновладцями зростає. Це величезний плюс, що покладає на нас обов’язок якісно орієнтуватися у процесах, компетенціях, підпорядкованості, дедлайнах та інших тонкощах роботи держави. Ми прагнемо досконалості у напрацюванні та підготовці позицій Асоціації, надаючи в них виважені аргументи та доводи, що базуються як на досвіді бізнесу, так і на світових цінностях і практиках.

ПРИНЦИПОВІСТЬ. Асоціація є незалежною організацією та не допускає неприйнятного впливу чи тиску на свою діяльність, а також на прийняття рішень з боку зовнішніх сторін. Така риса «корпоративного характеру» проявляється у сталих переконаннях, які немає сенсу зраджувати. Асоціація промотує принцип нульової толерантності до корупції.

Не забувайте, розвиток корпоративної культури – це марафон, який потребує постійних тренувань та роботи над самосвідомістю кожного члена команди. Не втомлюйте своїх колег та партнерів однотипними меседжами. Просувайте ваші корпоративні переконання, наче це маркетингова кампанія, ефективність інвестиції в яку можна оцінити лише з часом. Однак це того варте!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати