12 березня 2013, 10:50

Оподаткування операцій із цінними паперами по-новому

Податок на прибуток

Опубліковано в №11 (353)

Валерія Тарасенко
Валерія Тарасенко «Павленко і Побережнюк, ПГ» Радник

Стаття 153.8 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) була прийнята Верховною Радою України в новій редакції та встановила нові правила оподаткування операцій з цінними паперами починаючи з 1 січня 2013року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На відміну від попереднього порядку оподаткування, який передбачав облік операцій окремо за кожним видом цінних паперів, згідно з новими правилами платник податків визначає фінансовий результат (прибуток / збиток) окремо за операціями з цінними паперами, які обертаються на фондовому ринку і які не обертаються на фондовому ринку, не поділяючи за видами цінних паперів. Фінансовий результат визначається як зменшення «прибутку» від операції з цінними паперами на суму «збитків» від операції з іншими цінними паперами протягом звітного періоду (зазвичай – квартал).

Для цілей застосування нових правил «прибуток» розраховується за кожною окремою операцією з цінними паперами як позитивна різниця між доходом від такого продажу та сумою витрат, понесених на придбання таких цінних паперів. «Збиток» визначається за кожною окремою операцією з цінними паперами і розраховується як негативна різниця між доходом від такого продажу та сумою витрат, понесених на придбання таких цінних паперів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати