08 жовтня 2013, 14:03

Кваліфіковані інвестори в цінні папери: чи бути новому типу інвесторів в Україні?

Аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери»

Опубліковано в №41 (383)

Фондовий ринок – непростий механізм, який постійно потребує змін. Черговим удосконаленням став проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери». Розробником цього документа є регулятор фондового ринку – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначив Голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв, ключовою новацією цього регуляторного акта є запровадження визначення на законодавчому рівні поняття «кваліфікований інвестор» та передбачення механізму розміщення цінних паперів серед кваліфікованих інвесторів на фондовому ринку України. Насамперед такі нововведення впроваджуються з метою обмеження доступу до ризикованих операцій некваліфікованих інвесторів. Іншими словами, цією ініціативою захищаються некваліфіковані інвестори, так звані пересічні громадяни, від вкладення в досить ризикові інструменти, пропоновані фондовим ринком. Зазначені норми сприятимуть підвищенню ефективності інвестиційного клімату на вітчизняному фондовому ринку та адаптації національного законодавства в сфері фондового ринку до європейських норм.

Зазначений законопроект отримав погодження від уряду 25 вересня та передбачає доповнення Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» статтею 2­1.

Запропонована стаття встановлює, що до кваліфікованих інвесторів належать:

1) професійні учасники фондового ринку та інші фінансові установи;

2) міжнародні фінансові організації, утворені кількома державами – членами міжнародної фінансової організації, які надають фінансові ресурси іншим державам­членам на умовах, визначених їх установчими документами;

3) уряди та центральні банки іноземних держав;

4) Кабінет Міністрів України і Національний банк України;

5) юридичні та фізичні особи, включені до Реєстру кваліфікованих інвесторів.

Регулятор фондового ринку отримує право включення до Реєстру кваліфікованих інвесторів юридичних і фізичних осіб за заявою таких осіб та у разі їх відповідності спеціальним ознакам.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати