08 жовтня 2013, 14:03

Кваліфіковані інвестори в цінні папери: чи бути новому типу інвесторів в Україні?

Аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кваліфікованих інвесторів в цінні папери»

Опубліковано в №41 (383)

Олександр Гарагонич

Запровадження інституту «кваліфікованих інвесторів у цінні папери» виправдає себе лише за умови вдосконалення інфраструктури фондового ринку

Олександр Гарагонич «Бі ен Сі, ЮК» Директор, член Громадської ради при НКЦПФР

У більшості країн з ринковою економікою на фондовому ринку є поняття «кваліфікованих інвесторів», які наділені більшими правами й мають додаткові інструменти інвестування порівняно зі звичайними інвесторами. Так, на законодавчому рівні поняття кваліфікованих інвесторів визначено у США, більшості країн Європи, Росії та інших.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


При цьому питання про віднесення інвесторів до кваліфікованих чи некваліфікованих вирішується законодавцями іноземних країн з використанням різних методів, серед яких виділяють: формальний, експертний та змішаний.

Згідно з формальним методом визначення кваліфікації інвестора проводиться на підставі кількісних показників, закріплених у законодавстві.

При застосуванні експертного методу, який використовувався раніше у США, віднесення інвестора до кваліфікованих чи некваліфікованих здійснювалося судом на підставі думки експертів та законодавчих норм.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0