До початку фінансової кризи 2008 року кредитування банками та іншими фінансовими установами будь-яких потреб фізичних та юридичних осіб було масовим. Кредитувалося придбання нерухомості, автомобілів, бізнес-процеси, споживчі потреби. Майже кожен намагався отримати позику в банку або кредитній спілці. Однак з настанням фінансової кризи, зміною валютних курсів, погіршенням фінансового стану позичальників почалася хвиля неповернень отриманих раніше позик та численних спорів між фінансовими установами та позичальниками, зокрема й судових спорів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Дуже часто фінансові установи не хочуть розуміти доводів своїх позичальників щодо неможливості своєчасно виплачувати відсотки за кредитом та не йдуть на реструктуризацію кредиту, бажаючи отримати належне їм за укладеними раніше договорами. Не можна казати, що це залізне правило, є банки, які розуміють, що для них краще отримати щось, ніж нічого, але такі випадки не часті. Тож більшість ситуацій з невиконанням позичальниками умов кредитних договорів завершується в судових процесах.