30 червня 2017, 10:26

Запроваджено механізм перераховування валюти за кордон на підставі електронних індивідуальних ліцензій

Опубліковано в №26 (576)

Відповідно до постанови правління НБУ №54 від 15.06.2017 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», з 3 липня фізичні особи зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі електронних індивідуальних ліцензій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відтепер індивідуальна ліцензія на здійснення фізичною особою-резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, інвестиції за кордон на суму до $50 тис. включно видається в електронній формі за допомогою автоматизованої інформаційної системи НБУ «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій».

Електронні індивідуальні ліцензії видаватимуться також для розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України та для здійснення фізичною особою-резидентом, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, оплати послуг за договором страхування життя, укладеним з нерезидентом, на суму до $50 тис. включно.

Згідно з нововведеннями, для отримання е-ліцензії фізична особа має звернутися в уповноважений банк, у якому має відкритий власний рахунок, та подати такі документи:

1) заяву до Національного банку про видачу е-ліцензії, засвідчену підписом фізичної особі, що містить затверджені реквізити (відомості);

2) документи (інформацію), що свідчать про наявність у фізичної особи доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії;

3) оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України.

При цьому необхідно відмітити, що заява про видачу е-ліцензії у вигляді електронного документа повинна бути підписана фізичною особою (заявником) електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

У разі, якщо пакет документів відповідає визначеним вимогам, уповноважений банк надсилає до НБУ в електронному вигляді засобами АІС запит на видачу цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту НБУ в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом унесення облікового запису до АІС, про що відповідний банк повідомляє клієнта.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати