Реалії сучасності – це життя у постійній трансформації. Так званий світ ВУКА (з англ. VUCA – volatility (нестабільність), uncertainty (невизначеність), complexity (складність), ambiguity (неоднозначність)) вимагає гнучкості у прийнятті рішень, зважених та оперативних реакцій на щоденні виклики. Не секрет, що світ перестав бути стабільним та прогнозованим, принаймні у довгостроковій перспективі. Тому роль сучасного юридичного департаменту компанії полягає саме в адаптації до умов, які постійно змінюються, вимагає від юристів більшої бізнес-орієнтовності, кращого розуміння процесів та потреб компанії, інноваційних змін і тенденцій. Особливого значення набуває освоєння нових технологій та інструментів, що сприяють покращенню ефективності роботи інхаусів. Наразі це вже не конкурентна перевага, а вимога сьогодення, що стосується кожного юриста.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За останні кілька років відбулися суттєві зміни, що впливають на роботу юристів-інхаусів. Деякі з них локального характеру, інші – відображають світові тенденції. Звісно, Україна не стоїть осторонь цих процесів. Наприклад, нещодавно каталізатором змін стало запровадження адвокатської монополії. В результаті цього багато корпоративних юристів масово почали отримувати посвідчення адвоката. Наразі достатньо складно передбачити подальше реформування юридичної професії в цій сфері, але очевидно, що кількість запитів на отримання статусу адвоката зросла значною мірою. Перед керівниками, особливо українських компаній, постало непросте завдання враховувати, що ведення судових справ, які раніше супроводжували юристи компаній, в переважній більшості випадків буде більш витратним через залучення адвокатів. Однак глобальні корпорації в питаннях судових спорів, як правило, і раніше зверталися до адвокатів та зовнішніх юридичних радників.