Кредитні відносини — це система економічних відносин між різними економічними суб'єктами щодо організації механізму кредитування, проведення маркетингових досліджень, надання коштів у позику та плати за неї. Кредитні відносини в Україні регулюються Цивільним кодексом України, Законами України «Про банки та банківську діяльність», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», «Про споживче кредитування», «Про захист прав споживачів», «Про заставу», «Про іпотеку» та іншими нормативно‑правовими актами.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Перед тим як вступати у кредитні відносини з банком або іншою фінансовою установою, яка надаватиме кредит, фізичній чи юридичній особі‑позичальнику потрібно зважити всі «за» і «проти», а також наявність реальної потреби такого кредиту, власні чи залучені ресурси для його погашення. Кредитодавець (банк чи інша фінансова установа), залежно від виду та суми кредиту, виставляє обов'язкові вимоги до документів, фінансового стану позичальника (зокрема, це стосується забезпечення виконання кредитного зобов'язання боржником).
Кредитний договір
За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Кредитний договір укладається у письмовій формі. Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені Законом України «Про споживче кредитування». Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, вважається нікчемним.