Сферу комплаєнсу у світі чекають не найлегші часи, пов'язані з посиленням регулювання, новими нормами і очікуванням, що вони будуть запобігати злочинам, не перешкоджаючи при цьому задоволенню потреб клієнтів. Темпи змін не слабшають, і 2021 р., схоже, не стане винятком. Для більшості організацій залучення більшого числа працівників до вирішення задач комплаєнсу в умовах пандемії не є оптимальним варіантом, тому можна очікувати значного зростання цифрової трансформації, пов'язаної з впровадженням різних інновацій них технологій, автоматизації та спрощення процесів, пов'язаних з дотриманням нормативних вимог.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Починаючи з посткризового 2009 р., у світі існує тенденція до постійного збільшення штрафних санкцій у банківському секторі. Наприклад, у звіті компанії McKinsey йдеться про те, що за період 2010–2014 рр. операцій ний прибуток 20 найбільших банків ЄС та США зменшився в серед ньому на 10%, тоді як санкції та штрафи виросли у 45 разів. Така тенденція є відповіддю на кризові явища у світовому фінансовому секторі, одним з основних драйверів якого стало недотримання різноманітних регуляторних вимог. З 2008 по 2020 р. світові фінансові організації зазнали загальних збитків у понад $46 млрд через штрафи за невиконання вимог щодо протидії відмиванню коштів, порушення санкцій них режимів та інших зобов'язань, при цьому тільки за 2020 р. ця сума становила $10,6 млрд.