Кредитування надає можливість підприємцям започаткувати або розширити власний бізнес, а приватним особам — придбати житло або інше майно, поступово повертаючи кошти, отримані у кредит.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Пік кредитування в сучасній Україні припав на початок 2000‑х років. У цей період між фінансовими установами та клієнтами було укладено величезну кількість кредитних договорів (більшість з яких в іноземній валюті). Світова фінансова криза 2008 р., а потім внутрішні потрясіння в Україні призвели до значного знецінення гривні щодо провідних валют світу, а також до неспроможності більшості позичальників належним чином виконати взяті на себе зобов'язання. Популярність кредитування та довіра громадян до фінансових установ значно знизилися.
Проте спільними зусиллями парламенту, уряду та НБУ фінансову систему нашої держави було дещо повернуто до життя. Це підтверджується появою на ринку фінансових послуг нових суб'єктів, що свідчить про зростання попиту на такі послуги. Окрім того, у зв'язку зі стрімким розвитком інформаційних технологій, в Україні були запроваджені онлайн-кредити, які можна отримати не виходячи з дому.
Новий етап зростання популярності споживчих кредитів повернув ризики, які може містити той чи інший кредитний договір. Розглянемо, на що потрібно звертати увагу, укладаючи кредитний договір, щоб не стати «вічним боржником» банку або іншої фінансової установи.