01 жовтня 2013, 16:05

Дедоларизація економіки України: інші правила

Про нові постанови правління Національного банку України

Опубліковано в №40 (382)

Національний банк України продовжує проводити послідовну політику, спрямовану на дедоларизацію економічних відносин. Виходячи з того, що гривня є єдиним законним засобом платежу на території нашої держави, регулятор змінив правила обігу іноземної валюти на поточних рахунках фізичних осіб, які впорядковують її використання для розрахунків у межах України. Так, 21 вересня 2013 року набрала чинності Постанова правління Національного банку України від 16 вересня № 365. Документом передбачається, що при переказі валютних коштів між фізичними особами в Україні на поточний рахунок отримувача зараховуватимуть кошти у гривневому еквіваленті. Поряд з цим, режим зарахування на поточні рахунки інвалюти, що надходить з-за кордону, не змінився. Таким чином, НБУ продовжує послідовно реалізовувати заходи, які спрямовані на дедоларизацію економіки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Варто відзначити, що НБУ передбачив винятки для операцій, при здійсненні яких кошти на поточний рахунок фізособи можуть зараховуватися у валюті: зарахування процентів, нарахованих за залишком коштів на власному поточному або вкладному (депозитному) рахунках; за казначейськими зобов’язаннями України та облігаціями внутрішньої державної позики; з купівлі-продажу, обміну (конвертації) іноземної валюти у випадках, установлених законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку України; з валютою, одержаною в порядку спадкування; за договорами дарування; з повернення коштів (помилково перерахованих або надмірно сплачених).

Постановою № 365 також не заборонено здійснення переказу коштів в іноземній валюті в межах України з одного власного поточного рахунку в інвалюті на інший власний рахунок або шляхом внесення готівкових коштів власником рахунку. За всіма іншими переказами уповноважений банк зобов’язаний здійснити продаж таких надходжень на міжбанківському валютному ринку України та зарахувати гривневий еквівалент від продажу іноземної валюти на поточний рахунок у національній валюті фізичної особи (резидента або нерезидента).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати