28 січня 2022, 14:14

Чи слід доводити економічну доцільність валютної операції

Опубліковано в №2 (756)

Нікіта Куніцин
Нікіта Куніцин «АО «Армадум Груп»» paralegal

Згідно положень чинного цивільного законодавства, грошове зобов’язання має виконуватися у гривнях. Відповідно, валютна операція — це операція, перш за все, пов’язана з переходом права власності на валютні цінності та/або права вимоги і пов’язаних з цим зобов’язань, предметом яких є валютні цінності. Такі операції необхідні, зокрема, у відносинах, які мають міжнародний характер. Наразі поширені випадки тиску банківських установ на клієнтів, зокрема в частині надання додаткових відомостей стосовно проведених валютних операцій. Наприклад, може постати питання обґрунтування так званої економічної доцільності (сенсу) валютної операції, яке може стати перешкодою для її здійснення. Розповідаємо про це явище і те, як діяти клієнтам банків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Додатковий тягар для клієнтів

Перш за все, слід визначити поняття економічної доцільності (сенсу) валютної операції. Для цього слід звернутися до прийнятих НБУ документів. Визначення економічної доцільності міститься в прийнятому НБУ в 2019 р. «Положенні про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції» (далі — Положення).

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
1

Додати коментар

Відмінити Опублікувати