11 лютого 2020, 11:29

Банкіра комплаєнс убереже

Нові виклики щодо організації системи внутрішнього контролю в банках та банківських групах у 2020 р.

Опубліковано в №3 (709)

Володимир Литвинюк
Володимир Литвинюк «Ситнюк та Партнери, АО» керівник практики ризик-менеджменту та комплаєнсу

Ще у вересні 1998 р. Базельський Комітет з питань банківського нагляду підготував Принципи системи внутрішнього контролю в банківських організаціях, в яких особлива увага акцентувалася на важливості надійного внутрішнього контролю в банках. На думку учасників Комітету, саме система внутрішнього контролю має на меті забезпечувати своєчасне виявлення проблем та обмежувати суттєві збитки для банківських організацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак лише з прийняттям постанов Правління НБУ «Про затвердження Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах» №64 у 2018 р. та особливо «Про затвердження Положення про організацію системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах» №88 у 2019 р. такі терміни як «комплаєнс-процедури», «судження банку», «лінії захисту» та «система внутрішнього контролю» стають повноцінною частиною банківської діяльності в Україні.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе краще зрозуміти основні регуляторні засади розгалуженої системи управління ризиками та внутрішнього контролю, які наразі потрібно вибудувати вітчизняному банківському бізнесу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати