19 березня 2013, 18:31

Актуальні питання договору поруки

Аналіз судової практики

Опубліковано в №12 (354)

Сергій Лисенко
Сергій Лисенко «Юротат, ЮБ» Адвокат, Керуючий партнер

Передумови виникнення кредитних спорів


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нестабільність української економіки та прив’язка її до світової кредитно-фінансової системи призвели до значного коливання, починаючи з 2008 року, курсу гривні до флагманів світових валют – долара і євро, низької платоспроможності населення і як наслідок – неспроможності позичальників кредитних установ вчасно розраховуватися за своїми кредитними зобов’язаннями.

На початок 2008 року кредитним тягарем так чи інакше був обтяжений майже кожен другий українець. Таких зобов’язаних можна було розділити на дві категорії: перші – це ті, хто отримував кредит і зобов’язувався по ньому, а другі – ті, хто прийняли на себе тягар відповідальності за позичальників. До другої категорії осіб відносяться так звані поручителі які, з огляду на статі 553–559 ЦК України, поручилися перед банком або іншою кредитною установою за виконання особами, які отримали кредит, свого зобов’язання щодо його своєчасної сплати. Нерідко така порука підкріплювалася передачею в іпотеку власного нерухомого майна.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати