09 грудня 2020, 11:45

Болі і радощі українського адвоката в 2020 році

Опубліковано в №23 (729)

2020 р. став досить складним для всіх сфер суспільного життя та народного господарства. Не стала виключенням і сфера надання правової допомоги. Адвокатам, по‑перше, довелося адаптуватися до суворого карантину, особливістю якого стала дистанційна робота, адже надважливим завданням стало суворе дотримання протиепідеміологічних норм з метою збереження власного здоров'я — відвідування судів та правоохоронних органів несло неабияку загрозу, оскільки час від часу в різних установах сфери кримінальної юстиції виявляли спалахи масових захворювань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Дистанційка» внесла неабиякі корективи в роботу. Ключовим завданням адвоката стало налагодження роботи месенджерів у режимі відеоконференцій і налаштування на таку роботу підзахисних і клієнтів. І якщо в юридичному супроводі діяльності суб'єктів господарювання такий спосіб і раніше час від часу використовувався, то в наданні правової допомоги у кримінальних процесах та справах про адмінправопорушення дистанційна робота є нетиповим методом і вимагає від адвоката додаткових зусиль. Зокрема, це стосується кримінальних процесів, де надання правової допомоги підзахисному є, у першу чергу, психологічним фактором, а встановити психологічний контакт через екран гаджета або ноутбука не так просто.

Репутація адвоката

Важливою складовою діяльності адвоката є його репутація. Але як її оцінити? Головними критеріями позитивної репутації є декілька факторів: задоволення результатом підзахисним і позитивна оцінка роботи колегами. Існує твердження, що реклама в юридичному бізнесі і адвокатській діяльності у класичному розумінні не працює. У цьому випадку на адвоката працює репутація — це аура, яка складається навколо нього в процесі виконання ним завдань. Процес вибору адвоката потенційним клієнтом чи підзахисним має декілька складових, і чим більше позитивних відгуків про фахівця від колег та клієнтів, тим більша вірогідність вибору саме цього спеціаліста.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати