Ще рік тому поняття «віддалена» чи «дистанційна» робота асоціювалося з програмістами та інтернет-професіями: веб-дизайнер, SMM-спеціаліст, блогер, копірайтер. Складно було уявити адвоката, який не приїздить щоранку в офіс, робить купу документів, консультує клієнтів, а потім мчить зі стосом паперів до суду чи супроводжує клієнта на слідчих діях.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Введення карантину в Україні (та й у всьому світі) кардинально все змінило. Якщо раніше ми працювали вдома у форматі «мені трішки потрібно доопрацювати документ», то з введенням карантину у багатьох адвокатів робота повністю переїхала додому разом зі своїми перевагами та недоліками.
Особисто для мене переваг більше. І головна — вища ефективність управління часом. Тим не менш, слід пам'ятати про свій ресурсний стан і не переводити робочий час в режим 24/7. А ще важливо не просто пристосуватися до нових умов, а й використати ці нові умови для покращення якості свого життя. Спробуємо розібратися, як це зробити.
Зміни у житті адвокатів, які принесла дистанційність, умовно можна розділити на такі сфери.
Онлайн-клієнти
Клієнт — ядро адвокатської діяльності, оскільки все, що ми, адвокати, робимо, робиться в, першу чергу, в інтересах клієнта. Тому організація якісної комунікації з клієнтами в дистанційному режимі була головним завданням адвокатів та адвокатських об'єднань. Ми давно звикли до спілкування в телефонному режимі та месенджерах, однак усі знають про цінність випитої з клієнтом чашки кави при особистій зустрічі. Встановлення довіри — ключова задача адвоката при знайомстві з новим клієнтом, а її підтримка — це те, завдяки чому клієнт співпрацює зі своїм адвокатом впродовж багатьох років.