З позаминулої п’ятниці тягнеться епопея з обшуком в кабінеті голови Апеляційного суду м. Києва. Почався він 19 червня і тривав три дні. Лише 22 червня ми почули заяву Служби безпеки України, що останньою разом з Генпрокуратурою, було здійснено обшук приміщень Апеляційного суду міста Києва.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як виявилося Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України.
Цікаво, що сам обшук відбувався відповідно до ухвали слідчого судді одного з районних судів Чернігівської області.
Як виявилось обшук був і в кабінеті голови Апеляційного суду м. Києва Антону Чернушенку. Йому минулого тижня навіть вручили підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень) КК України.
По мережі Інтернет з’явилось відео, де у судді на столі лежать якісь грошові кошти, ключі від автомобілів. Суддю активно звинувачують всі кому не лінь в корупції. Але доказів цього правоохоронці не наводили.
В той же час сам А. Чернушенко заявляє, що він ні в чому не винен, а тиснуть на нього з Адміністрації Президента.
Насправді важко сказати, що саме відбувається в рамках зазначеної ситуації. Лунають заяви, що на таку резонансну справу ще не наважувався жоден Генпрокурор. Разом з цим всі ніби забули справу судді Зварича, який вже декілька книжок написав за гратами.
В тій справі було все: приховані камери спецслужб, прослуховування… На фоні справи Зварича ситуація з суддею Чернушенком виглядає блідою плямою.
Багато хто говорять про вибіркове переслідування. Як би там не було, в очах суспільства як судді, так і представники правоохоронних органів не стали асоціюватися з чесністю та прозорістю роботи. І це дуже сумно. Такі поодинокі дивні ситуації не сприятимуть очищенню судової системи, а лише поставлять питання – кому це вигідно.
Сьогодні вже можна точно сказати, що люстрація в Україні провалилася, а процедура відновлення довіри до судової влади так і не зрушилась з мертвої точки.