Суттєвою складовою міжнародної торгівлі є вирішення спорів, які її супроводжують. Ми вирішили продовжити фахову дискусію щодо переваг арбітражу над державним судочинством або навпаки. Традиційно арбітраж позиціонується як більш зручний і доступний для сторін спосіб вирішення спорів. Разом з тим, останнім часом дедалі більше користувачів стали нарікати на повільність арбітражного розгляду. Більше того, згідно з опитуванням Університету QueenMary (Лондон), проведеним спільно з юридичною фірмою White&Case, саме значна тривалість арбітражних проваджень була названа однією з найнегативніших рис міжнародного арбітражу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У цьому номері «ЮГ» відкриває нову рубрику, яка розповідатиме про особливості іноземного юридичного бізнесу. Відомі юристи, керівники компаній будуть знайомити із засадничими правилами ведення бізнесу в своїх країнах, ділитимуться досвідом, розкриватимуть секрети професії.
Не обминаємо ми увагою і прогресивні світові тенденції, до яких хотілося б залучити Україну. З початку року у світі сталося кілька важливих події. По-перше, в Австрії відбулося відкриття першого у світі біткойн-банку. По-друге, в Японії ухвалили закон, за яким з квітня ц. р. біткойн та інші криптовалюти прирівнюються за статусом до фіатних грошей та стають законним платіжним засобом. Однак наша країна поки що пасе задніх у цьому питанні, гальмуючи прогрес законодавчою неврегульованістю.